YALOVA, İLÇE VE BELDELERDE YENİ MECLİS ÜYELERİ..
Yalova İl Genel Meclisinde üye dağılımı  Ak Parti  11, CHP 5, MHP 1, İYİ 1 olarak belirlenirken Önümüzdeki dönem İl Genel Meclis Başkanlığına Hasan Soygüzel’in getirileceği öğrenildi.  14 Yerleşim yerindeki seçimlerde AK Parti Tüm yerleşim yerlerine Belediye meclis üyesi sokarken, CHP, Taşköprü, Armutlu, Termal, Esenköy, Tavşanlı,Teşvikiye’de tek bir belediye meclis üyesinin sokamadığı görüldü.
2 Nisan 2019 Salı 17:03:45

Yalova İl Genel Meclisinde üye dağılımı  Ak Parti  11, CHP 5, MHP 1, İYİ 1 olarak belirlenirken Önümüzdeki dönem İl Genel Meclis Başkanlığına Hasan Soygüzel’in getirileceği öğrenildi.  14 Yerleşim yerindeki seçimlerde AK Parti Tüm yerleşim yerlerine Belediye meclis üyesi sokarken, CHP, Taşköprü, Armutlu, Termal, Esenköy, Tavşanlı,Teşvikiye’de tek bir belediye meclis üyesinin sokamadığı görüldü.

MHP ise, 14 Yerleşim yerinden sadece;Belediye Başkanlığını kazandığı  Armutlu;Esenköy ve Teşvikiye’de; İYİ Parti ise,Çiftlikköy ve Termal ilçelerinde belediye Meclis üyesi sokarken, DP seçimleri kazandığı Taşköprü’de, SP ise yine seçimleri kazandığı  Tavşanlı’da belediye meclis üyesi sokabildi.

31 Mart yerel seçimlerinde ortaya çıkan bir başka ayrıntı ise 14 yerleşim yerlerinde bazı partilerin seçimi kaybetmesine karşın, Yalova belediyesinde olduğu gibi Belediye meclisinde çoğunluğu sağladıgı görüldü.   

Yerel Seçimde halkın oylarıyla seçilen İl Genel Meclisi ve belediye meclisine seçilen üyeler mazbatalarının almalarının ardından ilk toplantılarını yapacaklar. İl Genel Meclisi ve Yalova Belediye Meclisi ile ilçe ve belde belediye meclislerinde yer alan isimler şöyle:.

Yalova İl Genel Meclisi: AK Parti 11, CHP 5, MHP 1, İYİ 1 
AK Parti: Hasan Soygüzel, Ömer Aslan, Furkan Ateş, Ali Çorbacı. Resül Çiftçi , İbrahim Dönertaş , Murat Kaya Mustafa Selvi, Hayrullah Sarıhan, İdris Durmuş, İsmail Akar. CHP: Ertan Şener. Hüseyin İnce, ,Mustafa Tunalı,  Oktay Atik, Tahsin Yener: MHP:Atalay Beştaş İYİ:  Hüseyin Alfat

Yalova Belediye Meclisinde Ak Parti, 17,  CHP 14

AK Parti:  Bülent Yalçınkaya, Ahmet Kumali, Uğur Daban, Nusret Karaaloğlu,Mustafa Tutuk, Melehet Yalçın , İnanç Kaya, Bahaddin Erbay , Fatih Şahin, Nurgül Urnuşmak, Selvet Duman, Süleyman Türen, Arif Oktay Tunç,  Adnan Kırtay , Alpan Solmaz , İsmail Demir, Dursun Karahasan.

CHP: Halit Güleç, Cevdet Bekler, Sefer Keskin, Gülsen Büker, Yavuz Bingöl  Erol Abacı, Adil Ürekli Meryem Ataş, Cem İnci, Muhammet Ümit Aydın , Erol Duman, Burçin Tangürek, Turgut Memiş, Zekiye Tanıl

Altınova Belediye Meclisinde Ak Parti 6, CHP  3 
Fevzi Arıcı (Ak Parti), Ali Saruhan (Ak Parti), İlknur Bayraktar (CHP), Birol Bayram (Ak Parti), Hüseyin Ekin (CHP), Birol Ok (Ak Parti), Hasan Karabacak (Ak Parti), Erol Aydın (CHP), Şaban Cineviz (Ak Parti), 
 

Armutlu Belediye Meclisinde  AK Parti 5,  MHP 4 
Cengiz Aslan(Ak Parti), Ali Öztürk (Ak Parti), Mehmet Ali Mısırlı (Ak Parti), Recep Çetin (Ak Parti), Taner Bostancı (Ak Parti), Halil Özer (MHP), Osman Aslan (MHP), Halit Seçmen (MHP), Gökmen Yılmaz (MHP) 
 

Çiftlikköy Belediye Meclisinde AK Parti  9 CHP 5, İYİ 1 
Hamit Akbulak (Ak Parti), Cenap Altınöz (Ak Parti), Murat Elgin (Ak Parti), Hasan Özdemir (Ak Parti), Erdal Kalsın (Ak Parti), Ayşe Erturan (Ak Parti), Fatih Yılmaz (Ak Parti), Nadir Bahadır (Ak Parti), Mitat Ersoy (Ak Parti), Canan Engin Eke, Abdurrahman Tutuğ (CHP), Savaş Kaşıkçı (CHP), Devlet Giray Süyünç (CHP), Reşat Mengüverdi (CHP), Murat Bektaş (İYİ Parti) 
 

Çınarcık Belediye Meclisi Ak Parti 5, CHP 6 
Murat Savaş (Ak Parti), Mehmet Temel Koç (Ak Parti), Mehmet Emin Oruçli (Ak Parti), Nizamettin Balkaya (Ak Parti), Coşkun Parlak (CHP), Yüksel Ada (CHP), Ali Kırcı(CHP), Harun Karademir (CHP), Gürsoy Aşıkoğlu (CHP), Kenan Ertaş (CHP) 
 

Termal Belediye Meclisi  Ak Parti 5, İYİ 4 
Deniz Cengaver Öz (Ak Parti), Zafer An (Ak Parti), Güven Canikli (Ak Parti), Şenol Sezer (Ak Parti), Çağlar Erdinç (Ak Parti), Ayşegül Alkılınç (İYİ Parti), Emre Pirinç (İYİ Parti), Güneş Acar (İYİ Parti), Ertan Gak (İYİ Parti) 
 

Kadıköy Belediye Meclisi Ak Parti 5 CHP 4 
Gökçen Şahin Eroğlu (Ak Parti), Osman Sönmez (Ak Parti), Murat Alp(Ak Parti), Mehmet Ali Uslu(Ak Parti), Tahsin Yılmaz (Ak Parti), İsmail Aksoy (CHP), Mustafa Küçüker (CHP), Ferhat Güney (CHP), Ramazan Kanar (CHP) 
 

Kaytazdere Belediye Meclisi  AK Parti 4 CHP 5 
Osman Reyhan (Ak Parti), Zafer Polat (Ak Parti), Ayhan Darıcı (Ak Parti), Hüseyin Şerifoğlu (Ak Parti), Şennur Sarper (CHP), Musa Günaydın(CHP), Bahar Aygün(CHP), Korhan Tan(CHP), Ergün Yalınkılıç(CHP) 
 

Subaşı Belediye Meclisi AK Parti 3, CHP 6 
Bülent Karasu (Ak Parti), Burçin Vatansever (Ak Parti), Orhan Civelek (Ak Parti), Duray Kurt (CHP), Zeki Gürsu (CHP), Mustafa Keçici (CHP), Necmettin Onat (CHP), Taner Kanar (CHP), Turgut Tekin (CHP) 
 

Tavşanlı Belediye Meclisi AK Parti 5, SP 4 
Abubekir Aslan (Ak Parti), Yavuz Erat (Ak Parti), İbrahim Tosun (Ak Parti), Çetin Aktaş (Ak Parti), Abdulvahap Doğan (Ak Parti), Recep Tuncer (SP), Murat Özdemir (SP), Enes Cengiz (SP), Adem Zeren (SP) 
 

Taşköprü Belediye Meclisi AK Parti 4, DP 5 
Adem Sarpkaya (Ak Parti), İbrahim Nalbantoğlu(Ak Parti), Sedat Türkay (Ak Parti), Miraç Uzun (Ak Parti), Ahmet Hocaoğlu (DP), Ümit Korkmaz (DP), Celal Karabulut (DP), Mustafa Bak (DP), Hüseyin Turgut (DP) 
 

Esenköy Belediye Meclisi Ak Parti 5, MHP 4 
Gökhan Yavuz (Ak Parti), Mehmet Özçam(Ak Parti), Adem Kıvanç Kaya (Ak Parti), Halil Türel (Ak Parti), Barış Tafralı(Ak Parti), Erdem Küçük (MHP), Zeki Selvi (MHP), Davut Pekmez (MHP), Murat Turanlı (MHP) 
 

Koru Belediye Meclisi  AK Parti 3, CHP 6 
Erkan Başkan (Ak Parti), Şerafettin Benzer (Ak Parti), Remzi Naim Demir (Ak Parti), Kemal İldeniz(CHP), Murat Başkan (CHP), Şener Akgün (CHP), Kemal Sulku (CHP), İlhami Toyran (CHP), Ayten Dere (CHP) 
 

Teşvikiye Belediye Meclisi AK Parti 4, MHP 5 
Fatma Gültekin (Ak Parti), Şaban Güler (Ak Parti), Özhan Aydın(Ak Parti), Murat Dursun (Ak Parti), Kadir Yurddaş (MHP), Mustafa Küçükalran(MHP), Tamer Dilaver(MHP), Murat Gök (MHP), Ali Arslan (MHP) 

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :

İletişim Bilgilerimiz

Cumhuriyet Caddesi Rüstempaşa Mahallesi Huzur Sokak Saka İşhanı Kat1 YALOVA

0226 812 11 75 - 0532 467 81 00

[email protected]

İletişim

Hakkımızda

Künye

Sizin İçin

REKLAM SERVİSİ

yalovacizgi.com Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır

Copyrights 2013 @ Türkiyemix Şehir Portalı