O Cani Baba Her Yerde Aranıyor

Yalova’da 13 günlük bebeğinin mamasına karınca ilacı dökerek öldürmeye teşebbüs ettiği ileri sürülen babanın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.

O Cani Baba Her Yerde Aranıyor
Yayınlama: 06.10.2023
A+
A-

Yalova’da 13 günlük bebeğinin mamasına karınca ilacı dökerek öldürmeye teşebbüs ettiği ileri sürülen babanın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.

Mütalaada baba Serhat O.’nun 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Mahkeme, tutuksuz yargılanan ve adli kontrol şartlarını yerine getirmeyen sanık için yakalama kararı da çıkarttı.

8 Kasım 2021 tarihinde Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki evlerinde 13 günlük öz kızı E.E.O.’yu öldürmeye teşebbüsle suçlanan baba Serhat O.’nun Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına devam edildi. “Tasarlayarak alt soya, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuksuz yargılanan sanık duruşmaya katılmadı. Davada sanık ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı da hazır bulundu.

SAVCI MÜTEALASINI AÇIKLADI
Tanıkların dinlenmesinin ardından savcı davada mütalaasını açıkladı. Savcı, Serhat O.’nun doğacak 3’üncü çocuğunu istemediğini ve eşine kürtaj yaptırma girişiminde bulunduğunu hatırlattı. Savcı, sanığın sosyal medyada “Tam rahat edelim derken artık çocuk ayak bağı gibi dolandı ayaklarıma, aldık başa belayı” ve “Kırkından sonra bulduk belayı” paylaşımlarına dikkati çekti.

SAVCI HAPİS CEZASI İSTEDİ
Savcı, Serhat O.’nun “Tasarlayarak alt soya, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapsini talep etti. Savcı, yargılanmasına tutuksuz devam edilen sanık Serhat O.’nun yeniden tutuklanmasını da talep etti. Bakanlık avukatı da mütalaaya katıldıklarını ifade ederek babanın tutuklanmasını talep etti. Sanık avukatı, mütalaaya karşı savunma için süre talebinde bulundu.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI
Mahkeme heyeti, adli kontrol yükümlüklerini yerine getirmeyen baba hakkında yakalama kararı çıkardı ve davayı ileri bir tarihe erteledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun