1 TON KATI ATIK TOPLANDI

1 TON KATI ATIK TOPLANDI
Yayınlama: 16.09.2023
A+
A-

16 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Yalova Belediyesi ve Let’s Do it Türkiye Hareketi (Hadi Yapalım), çevre gönüllüleriyle Yalova Sahil Bandında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

 

İdo İskelesi Doğu Sahil Bandı boyunca devam eden temizliğe Yalova Belediyesi ve Let’s Do it Türkiye Hareketi dışında İl Özel İdaresi, Yalova Gençlik Merkezi, Yürüyen Köşk Derneği, Yeni Yaşam Engelliler Derneği, Zeytin Dalı Derneği, Birlikte Kanserle Mücadele Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bahçeşehir Koleji ile birlikte öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı. Farkındalık yaratmak için yapılan etkinlikte kısa zaman içinde 1 ton katı atık toplandı.

 

Minik Çevreciler Tarafından Boyandı

 

Etkinliğe katılanlar piknik alanları, kumsal, kayalıklardan ve denizden çeşitli atıkları toplandı. Yalova Belediyesi personellerinin ve araçlarının da destek verdiği etkinlik Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyaya çevrecilik dersi verdiği Yürüyen Köşk’te son buldu. Let’s Do It Yalova İl Temsilcisi Makbule Budak Çalışkan burada kısa bir konuşma yaparak etkinliğe katılım sağlayan tüm kurum ve derneklere etkinliğe başından bu yana destek veren Yalova Belediyesine teşekkür etti.

 

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Yürüyen Köşk Bahçesi’nde geri dönüşümden elde atıklardan yapılan kedi, köpek kulübeleri ve kuş yuvalarının nasıl yapıldığı konusunda bilgi verildi. Ardından minik çevreciler yapılan malzemeleri kendileri istedikleri gibi boyandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.