ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
Yayınlama: 09.02.2023
A+
A-
  • AFAD Yalova İl Müdürlüğü, Yalova’daki tüm belediyeler, STK’ların arama-kurtarma komisyonları ve arama-kurtarma dernekleri deprem bölgesinde, çalışmalarını titizlilik ile yürütüyor..

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Kahramanmaraş merkezli olarak 9 saat arayla meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da 6 bine yakın bina yıkıldı. Son belirlemelere göre depremde 8 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti, 40 binin üzerinde ise kişi yaralandı. İllerde, arama kurtarma ve insani yardım çalışmaları devam ediyor. Bölgeye depremin yaşandığı ilk saatten itibaren Yalova’dan da onlarca ekip gönderildi. Yalova AFAD koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında yardım TIR’ları ve ekipler, afet bölgesine gönderilmeye devam ediyor. AFAD Yalova İl Müdürlüğü, Yalova’daki tüm belediyeler, STK’ların arama-kurtarma komisyonları, arama-kurtarma dernekleri deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarını titizlilik ile yürütüyor. Şuana kadar Yalova’dan giden ekipler, bölgede saat 17:00 itibariyle toplam 17 kişiyi sağ olarak kurtardı. Kurtarma çalışmalarının devam etmesiyle canlı kurtarılan kişi sayısının artması bekleniyor.

İŞ MAKİNALARI GÖNDERİLDİ..

Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi, sivil toplum kuruluşları, duyarlı firma ve hayırsever vatandaşların da desteği ile Yalova’dan deprem bölgesine 42 ağır iş makinesi yüklü konvoy gönderildi.

YARDIM DOLU 6 TIR DAHA BÖLGEYE GÖNDERİLDİ..

Yalova Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından yaraları sarmak adına yardım kampanyası başlatmıştı. Sosyal medya üzerinden duyurulan yardım kampanyasında 2. gününde gıda yüklü 6 TIR daha deprem bölgesine gönderildi. Gün içerisinde yine 4 TIR’ın daha bölgeye gönderileceği kaydedildi.

YASMEK ÜRETİME GEÇTİ..

Yalova Belediyesi bünyesinde hizmet veren YASMEK (Yalova Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) kursiyerleri deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar için kışlık ürünler dikiyor. Kahramanmaraş’ta meydan gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından ülke genelinde başlatılan yardımlar her geçen gün artarken, Yalova Belediyesi bünyesinde hizmet veren YASMEK kursiyerleri ise deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar için kışlık eşofman, atkı, bere, polar dikimi yaparak destek veriyor.

UYGULAMA OTELİ’NDE HERGÜN EKMEK PİŞİRİLİYOR..

Deprem bölgesinde, vatandaşlar gıda maddesi bulmakta zorlanıyor. Suların akmadığı marketlerin raflarının boşaldığı bölgede vatandaşların aç kalmaması için Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü de etkin bir rol üstleniyor. Bu çerçevede Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde her gün 10 bin adet roll ekmek pişiriliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.