ALTINOVA, KURBANA HAZIR

ALTINOVA, KURBANA HAZIR
Yayınlama: 26.06.2023
A+
A-

Altınova Belediyesi Kurban Bayramı süresince hizmetlerine 7/24 esasına görev devam edecek. İlçede Kent Bayramlaşması ise bayramın birinci günü saat 16.00’da belediye binasında gerçekleştirilecek.

Tüm tedbirler alındı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, belediye olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, “Altınova Belediyesi olarak, kurban kesecek vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine rahatça getirmeleri için önlemlerimizi aldık” dedi.

Başkan Oral, İlçe Bayramlaşmasının bayramın 1. Günü olan 28 Haziran 2023 Çarşamba günü saat 16.00’da Altınova Belediye Binasında gerçekleştirileceğini belirterek, tüm vatandaşları bayramlaşmaya davet etti.

Ulaşım ücretsiz

Altınova Belediyesi Otobüsleri bayram süresince vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek. Öte yandan Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amirliği Bayram tatili süresince ilçe genelindeki hizmetlerini 7/24 esasına göre yürütecek.

Sıkı denetimler

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği de vatandaşların Kurban Bayramını en iyi şekilde geçirmelerine yönelik tedbirleri üst düzeye çıkarttı. Zabıta Amirliği’ne bağlı personel ilçe genelindeki denetimlerini arttırdı. İlçe genelinde sık sık denetimler başlatan zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığına zarar verecek uygulamalara fırsat vermiyor.

Zabıtadan titiz çalışma

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri Zabıta Amiri Ekipleri, ilçede son olarak fırın, pastane ve lokantaları denetledi. İşyerlerinin ruhsatlarının yanı sıra üretim izinleri ve gerekli belgeleri denetleyen ekipler, hijyen konusunda da titiz çalışmalar gerçekleştiriyor. İşyerleri ve çalışanlarının temizliğini ve kullanılan malzemelerin sağlığa uygun olup olmadığını inceleyen ekipler; işyerleri sahipleri ile çalışanlarını, insan sağlığı konusunda hassas olmaları konusunda uyarıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.