ALTINOVA’DA ZAFER KUTLANDI, ŞEHİTLER ANILDI

ALTINOVA’DA ZAFER KUTLANDI, ŞEHİTLER ANILDI
Yayınlama: 18.03.2024
A+
A-

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümü, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle Altınova’da törenler düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümü, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle Altınova’da törenler düzenlendi. Törende duygulu anlar yaşandı.

Şehitliklere ziyaret

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümü, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programı, Altınova İlçe Kaymakamlığı önünde çelenk koyma töreni ile başladı. Çelenk koyma töreninin ardından ilçe protokolü, Hersek ve Tavşanlı Şehitliklerini ziyaret ettiler.

Duygu dolu anlar

Ardından Altınova Piyalapaşa Okulunda hazırlanan program gerçekleştirildi.

Programda öğrencilerin sahnelediği tiyatro gösterisi büyük beğeni toplarken, seslendirilen şiirler de duygulu anlara neden oldu.

Ödüller verildi

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri de veridi.

Geniş katılım

Törene; Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Garnizon Komutan Temsilcisi, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Subaşı Belediye Başkan Vekili Zeki Gürsu, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Fırat Zorlu, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, siyasi parti temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, dire amirleri, şehit yakınları, gazi ve yakınları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.