ATATÜRK’ÜN YALOVA’YA GELİŞİNİN 94. YILI KUTLANDI

ATATÜRK’ÜN YALOVA’YA GELİŞİNİN 94. YILI KUTLANDI
Yayınlama: 21.08.2023
A+
A-

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 94.yıl dönümü vesilesiyle Yalova Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Yürüyen Köşk’te etkinlik düzenlendi.

Yürüyen Köşk’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğe; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, DP Genel Başkan Yardımcısı Barbaros Binicioğlu, siyasi partilerin il başkanları, STK temsilcileri, Yalova İl Protokolü, kamu kurumlarının il müdürleri ve vatandaşlar hazır bulundu.

Atatürk ve Yalova isimli fotoğraf sergisi ile devam eden etkinlikte, Atatürk’ün Yalova’ya yaptığı ziyaretlerden karelerin yer aldığı slayt gösterimi yapıldı. Dans ve halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı etkinliğin sonunda tüm konuklara Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi yapıldı. Programa gelen misafirler, Yürüyen Köşk’ün yanına getirilen balmumu heykel ile günün anısına bol bol fotoğraf çektirdi.

Programda Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Yürüyen Köşk Derneği tarafından Yalova kağıdından yapılan plaket takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.