BAĞATAR, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BAĞATAR, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Yayınlama: 06.03.2023
A+
A-
AK Parti İl Başkanı MuğlimBağatar, parti il binasında düzenlenen basın toplantısında, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. Toplantıda; Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek, Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile teşkilat mensupları hazır bulundu.

Görev süresi boyunca emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden Bağatar, “2018 yılının 12’nci ayından beri Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in uygun görüşleri ile il başkanlığı görevine 5 yıldır devam ediyoruz. Bu süre zarfında beraber çalıştığımız belediye başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, ilçe başkanlarıma, tüm teşkilatımıza teşekkürlerimi sunarım. Binbir gayretle 5 yılı geride bıraktık” dedi.

Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini söyleyen Bağatar, “Yaklaşan 2023 seçimleri ile alakalı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın müsaadesi, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’in uygun görüşleri ile bugün devam ettirdiğim il başkanlığı görevimden istifa ederekinşallah bir başka arkadaşıma devredeceğim. Her kim olursa olsun, teşkilatımızın emrindeyiz. Milletvekillerimizin, başkanlarımızın ve Yalova halkının yanındayız. Önümüzdeki süreçte milletvekili aday adayı olarak, ülkemize ve partimize hizmet etmeye adayım. Sayın milletvekillerimize de çok teşekkür ederim. Sayın Meliha Akyol bize her zaman ablalık yaptı. Sayın Ahmet Büyükgümüş ile de hep istişareli şekilde çalışmalar yaptık. Danışarak, birbirimize tutunarak, tüm teşkilatımızla beraber yol aldık. Bizler gelip geçiciyiz. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği. Allah kime-neyi nasip ederse o olacaktır, biz buna inanan ve bu yolda hareket eden insanlarız. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti devleti en iyi şekilde yönetilsin” şeklinde konuştu.

“Bizim partimiz istişare kültürüne dayanan bir partidir” diyen Bağatar, son olarak şunları söyledi: “Teşkilat içindeki temayüllerimiz yapılacak. Önceki dönem milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve mevcut yönetimimizle istişareler yapacağız. Hem Yalova için hem ülkemiz için hem de teşkilatımız için en doğru karar verilecektir. Her ne şartta olursa olsun, biz tüm arkadaşlarımızı seviyoruz. Kim seçilirse seçilsin; arkasında olacağız. Tüm arkadaşlarımda bu görevi yapabilecek kapasitede. Görev sürem içerisinde de her yere temas etmeye çalıştık. Şehrimiz için, burada yaşayan insanlar için ne yapabilirsek kardır. Hangi görevde bulunursanız bulunun, görevler bir şekilde bitiyor. Önemli olan görev yaptığınız süre içerisinde kalıcı bir takım eserler bırakabilmek, insanların gönlünde bir yer edinebilmek. İl başkanlığım süresinde yaptığımız istişarelerle Yalova için ne yapabiliriz; bunları vekillerimizle, belediye başkanlarımızla konuşarak, ilk başta sağlıktan başladık. Eğitim, alt yapı, ulaşımda bir takım hamleler yaptık ve bu çalışmalardan bazıları da hala devam ediyor.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.