BAKAN DÖNMEZ:“YALOVA’YA 2023 YILINDA 595 MİLYON TL YATIRIM YAPILACAK”

BAKAN DÖNMEZ:“YALOVA’YA 2023 YILINDA 595 MİLYON TL YATIRIM YAPILACAK”
Yayınlama: 15.08.2022
A+
A-

FaDCky6X0AA738I
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir dizi temasta bulunmak üzere Yalova’ya geldi. Dönmez, Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra AK Parti Yalova İl Binasında yaptığı açıklamada, “Yalova’ya 2023 yılında 595 milyon TL’lik yatırım yapılacak“ dedi.

“EL YAPIMI KAĞIT HEDİYE EDİLDİ”

Yalova hafta sonunda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ağırladı. Bakan Dönmezi’in Yalova programı Yalova Valiliğini ziyaretle başladı. Bakan Dönmez’i Valilik bahçesinde Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş karşıladı. Valiliğe gelişinde çiçeklerle karşılanan Bakan Dönmez daha sonra valilik anı defterini yazdı. Burada Vali Erol tarafından Bakan Dönmez’e bir de tablo hediye edildi. Basına kapalı olarak Vali Muammer Erol’un makamında gerçekleştirilen görüşmede Yalova hakkında bilgiler verildiği öğrenildi.
Bakan Dönmez Valilikten yürüyerek Yalova Belediyesi’ne geçti. Burada da Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Dönmez, belediye anı defterini imzaladıktan sonra kendisine hediyeler sunuldu. Başkan Vekili Tutuk, Yalova Belediyesi’ne ait İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde üretilen el yapımı kağıt üzerine Bakan Fatih Dönmez’in adının yazılı olduğu bir tabloyu hediye ederken, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da yürüyen köşk maketi sundu.

YALOVA’YA 19 YILDA 1 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez daha sonra partisinin il binasına geçti. Burada partililerin de katılımı ile bir istişare toplantısı yapan bakan öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez açıklamasında, “Yalova’nın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile ilgili konularını masaya yatırdık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Yalova’nın enerji alanındaki bu taleplerini yerine getirmek için gayretlerimizi devam ettirildi. Yalova ilinde bizim bakanlığımızla ilgili gerek kamu ve gerekse özel sektör alanında ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. İktidara geleceğimiz yıl, 2002 yılında bu yatırılar sadece 3 milyon TL iken geçtiğimiz yıl bu alanda yapılan yatırımların tutarı 2021 yılında 284 milyon TL olarak gerçekleştirildi. Son 19 yılda Yalova’ya tam 1 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlar önümüzdeki yıl ise katlanarak artacak. Önümüzdeki yıl 595 milyon TL’lik altyapı yatırımları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bunun büyük kısmını TEİAŞ gerçekleştirecek. Hiç şüphesiz hem elektrik dağıtım şirketinin hem de gaz dağıtım şirketinin şebeke yenileme ve genişletme çalışmalarına da aynı şekilde devam edilecek. İktidara geldiğimizde sadece 5 büyük şehrin merkez ilçelerinde doğalgaz kullanımı var iken, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve direktifleriyle batıda ne varsa doğuda da o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük hamdolsun. Bu illerimizden birisi de Yalova oldu. Doğalgazın erken dönemlerinde doğalgaz kullanmaya başlayan illerimizden birisi oldu. 2005 yılında doğalgaz arzımızı tamamladık ve bu ilimizde doğalgaz kullanmayan ilçemiz ve beldemiz kalmadı. Kendisi küçük olsada özgül ağırlığı yüksek ülkemizin parlayan yıldızı olan Yalova’mıza bakanlık olarak da gereken tüm desteği vermeye hazırız. Benim gördüğüm kadarıyla Yalova’da uyumlu bir yönetim sergileniyor. Yerel yönetim ve meclislerle güzel bir örnek ortaya konuyor. Yöneticilerimiz kentin geleceğini birlikte planlamaya gayret gösteriyorlar“ dedi.

Ardından partililerle basına kapalı toplantıda istişarede bulunan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez il ve burada yapılan çalışmalar ile talepler hakkında bilgiler aldı. Bakan Dönmez’in Yalova’da ki son durağı ise Yalova Belediyesi tarafından Gazioasmanpaşa Mahallesi’nde düzenlenen Çocuk Şenliği oldu. Burada çocuklarla sohbet eden Bakan Dönmez çocuklara hediyeler verdi. Bakan ardından karayolu ile Yalova’dan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.