BAKAN URALOĞLU’NDAN, YALOVA ÇIKARMASI

BAKAN URALOĞLU’NDAN, YALOVA ÇIKARMASI
Yayınlama: 29.12.2023
A+
A-

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Ülkemizin deniz ticaretindeki büyüme stratejisi, denizcilik sektöründe uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor. Bu strateji, sadece ticari anlamda büyümeyi değil; aynı zamanda denizlerimizin güvenliğini, seyir emniyetini ve çevre koruma standartlarını da en üst seviyede tutmayı amaçlıyor. Yıl sonu itibarıyla sektör ihracatının 2 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyoruz” dedi.

414930991 674674278183764 3789915801138628539 n

Yalova’da Sanmar Altınova Tersanesi’nde yapımı tamamlanan ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü filosuna katılacak Kurtarma 17 ve Kurtarma 18 römorkörlerinin teslim alma töreninin ardından tersanelerde incelemede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yalova Valiliği ziyareti ve il koordinasyon toplantısına katıldı. Yalova Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Uraloğlu, Osmangazi Köprüsü’nün Yalova’ya değer kattığını vurgulayarak, “Mesela bir tersaneden bahsediyoruz. Buradaki Osmangazi Köprüsü’nün bitmesiyle gerçekten o tersane ete kemiğe büründü ve bugün artık yerine sığmaz duruma geldi” dedi.

45 kilometrelik Çınarcık- Armutlu yolunun 35 kilometresinin yapımının tamamlandığını belirten Uraloğlu, “Tabii istediğimiz hızda bitiremediğimiz bir projemiz var. Ben ondan da bahsetmek istiyorum; Çınarcık- Armutlu yolu. 45 kilometre olan yolun 35 kilometresini bitirdik. Geçmişte bazı sıkıntılarımız oldu. Orada çok yakın takibe aldık artık. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki ay içerisinde o ikmal ihalesini inşallah yaparız. Bundan sonra orayı biz Yalova’nın Çınarcık’ın, Armutlu’nun gündeminden inşallah çıkarmış olacağız. İnşallah bu önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de Yalova’yı tekrar tanıştırdığımız AK Parti belediyeciliğiyle bundan sonra daha üst seviyede devam ederek hizmetlerimizi burada hep beraber artırmış olacağız” açıklamasında bulundu.
Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’tan çalışmalara ilişkin bilgi alan Bakan Uraloğlu’na ziyarette, Yalova Valisi Hülya Kaya, AK Parti Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü eşlik etti.

 

‘CUMHUR İTTİFAKI İLE YALOVA BELEDİYESİ’Nİ ALACAĞIZ’
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Yalova İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı’nın çıkar hesabı yapmadan ülkeye hizmet etmeyi amaçladığını belirterek, “Bazen siyaseti birileri ötekileştirmeye çalışır. Geçmişte özellikle bunlar yaşandı. Onun için biz Cumhurbaşkanımızın sağladığı bu ortamda, Cumhur İttifakı ile beraber öncelikle biz inşallah ben onu görüyorum, merkezdeki Yalova Belediyesi’ni alacağız. Ondan sonra da bütün 13 belediyeye talibiz” dedi.

‘ADAY HER KİM OLURSA, O CUMHURBAŞKANIMIZIN ADAYIDIR’
Seçimlerde her oyun çok değerli olduğunu vurgulayan Uraloğlu, “Bir tane belde olarak bakmayalım. Bir tane ilçe olarak bakmayalım. Yalova gibi butik bir kente ‘ya kazansak kaybetsek ne olur’ diye bakmayalım ki bakmıyoruz zaten. Şu noktada hep beraber olmamız lazım. Yani aday her kim olursa, her kim olursa o Cumhurbaşkanımızın adayıdır, o AK Parti’mizin adayıdır. Dolayısıyla hepimizin adayıdır” diye konuştu.
Buradaki programın ardından MHP Yalova İl Başkanlığına geçen Uraloğlu, MHP İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan ve parti yöneticileriyle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.