BAŞKAN ORAL, KARAMÜRSEL’İ UNUTMADI

BAŞKAN ORAL, KARAMÜRSEL’İ UNUTMADI
Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, komşu ilçe Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Dr. Metin Oral, “4 Temmuz, tarihimizin kahramanlık destanlarından birinin yazıldığı tarihtir. Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102’inci Yıldönümü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

“Ölüm kalım savaşı”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Karamürsel’in kurtuluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, bundan 102 yıl önce atalarımızın ölüm kalım savaşı vererek vatanı savunduklarını dile getirdi.

Atalarımızın, tüm Anadolu’da olduğu gibi Karamürsel’de de büyük bir mücadele verdiğini ifade eden Oral, “Şehitlerimizin kutsal kanları ile suladıkları bu aziz topraklarda var olmanın haklı gururunu, Karamürsel’in kurtuluşunun 102. yıl dönümünde yeniden yaşıyoruz. Karamürsel’in düşman işgalinden Kurtuluş Gününü kutluyor, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.