BAŞKAN ORAL, KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN ORAL, KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI
Yayınlama: 25.06.2023
A+
A-

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Yalovalıların ve İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramını kutladı.

Başkan Oral yayınladığı mesajda, “Dini bayramların, insani duygularımızın ön plana çıkmasını sağlayan, insanı insan yapan değer ve duyguların en yoğun olduğu toplumsal yaşamımızda vazgeçilmez günleridir” dedi.

“Yardımlaşma ve dayanışma”

Başkan Oral, mesajında: “Üst üste yaşanan zor günler birlik ve beraberlik içerisinde atlatılmaktadır. Bu Kurban Bayramı’nda inanıyoruz ki yardımlaşma ve dayanışma en üst seviyelere ulaşacaktır. Kurban Bayramları, bizleri birbirimize ve Yüce Allah’a manen yaklaştırıyor. Ayrıca Kurban Bayramları dünyanın en büyük sosyal yardım projesi olarak insanlığın önünde büyük bir ışık tutuyor. Kurban etinin paylaşımındaki hak ve adalet dahi başlı başına günümüz insanı için önemli bir örnek teşkil etmekte, kaybolan insani değerlere vurgu yapmaktadır.

“Hayvanlara eziyet edilmemeli”

Kurban, bizi kibirden ve ona bağlı yanılgılardan uzaklaştırır. İnsanlığımızın özünü kavramaya yaklaştırır. Bu kutsal görevi yerine getirirken, özellikle hayvanlara eziyet çektirecek, çirkin görüntüler oluşturacak ortamlardan herkesin kaçınmasını temenni ediyorum. Bu günler kırgınlıkların, dargınlıkların unutulup, karşılıklı sevginin pekiştiği, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı günlerdir.

Bayramlaşma 1. Gün

Bu vesileyle gelenekleştirdiğimiz bayramlaşma programımız bayramın 1. günü 28haziran 2023 Çarşamba günü günü saat 16:00’da Altınova Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilecek. Tüm vatandaşlarımızı bayramlaşma programımıza bekliyoruz. Kurban Bayramı’nın; barışmalara, helalleşmelere, kardeşliğimizin vurgulanmasına vesile olmasını diler, en içten dileklerimle kutlarım” İfadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.