BAŞKAN TUTUK:’İLİMİZE VE BÖLGEMİZE DEĞER KATACAK’

BAŞKAN TUTUK:’İLİMİZE VE BÖLGEMİZE DEĞER KATACAK’
Yayınlama: 03.06.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Bağlarbaşı Mahallesi’nin kentsel dönüşümün tamamlanması sonrasında ilin en güzel mahallesi olacağına inandığını ifade etti.

 

Yıllardır kangrene dönen Bağlarbaşı Mahalleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un da göreve gelmesi ile birlikte hız kazandı. Kısa süre içerisinde önce mahalle halkı ile anlaşma sağlandı ardından da ihalesi gerçekleştirildi. Gelinen nokta hakkında bilgiler veren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk hak sahibi 60 ailenin konteyner kente taşınmasına başlanacağını ifade etti.

Haziran ayı ortasına kadar bu aileleri taşıyacaklarını dile getiren Tutuk, “Kentsel Dönüşüm Projemiz hızla ilerliyor. 10 gün içerisinde hak sahibi tüm vatandaşlarımızı konteyner kente taşımaya başlayacağız. Parke taşlarının döşenmesi ve peyzaj çalışmalarına da başladık. Yine altyapısı da hızla tamamlanıyor. Tüm personellerimiz konteyner kentte sahada. Haziran ayı ortalarında oraya hak sahibi yaklaşık 60 aileyi yani tüm aile fertlerini de hesaba katarsak hemen hemen 250 kişiyi bu yaşam alanına taşımış olacağız” dedi.

“ilk etap başlıyor”
Bağlarbaşı Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesinin 2 etap halinde gerçekleştirileceğini dile getiren Tutuk, “Bağlarbaşı Mahallemizin Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihalesini de kısa bir süre önce gerçekleştirmiştik. Müteahhit firma şantiyelerini kurmaya başladı. Mahallede yakımı gerçekleşen binaların moloz kaldırma işlemlerini de belediye olarak biz üstleniyoruz. Mahalledeki molozların yarısına yakını da kaldırıldı. Hak sahibi olan 60 aileyi daha konteyner kente taşır taşımaz onların konutlarını da yıkıp molozları kaldıracağız. Ardından alanı müteahhit firmaya teslim edeceğiz. Burada çalışmalar 2 etap şeklinde yürütülecek. İlk etap Eski Bursa Caddesinden mezarlığa çıkan yol ile Safranyolu arasında kalan bölümde yapılacak. Orası başlayınca da 2. etaptaki vatandaşları da taşıyıp orada da çalışmaların startını vereceğiz. Ben burasının Yalova’nın en güzel mahallesi olacağına inanıyorum. Deniz manzaralı, güvenli konutların yer aldığı, sosyal donatı alanları bulunan nezih ve güzel bir mahalle oluşacak. Bu mahalle ilimize ve bölgemize değer katacak bir yer olacak” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.