BAŞKAN TUTUK’TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TECRÜBE PAYLAŞIMI

BAŞKAN TUTUK’TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TECRÜBE PAYLAŞIMI
Yayınlama: 04.01.2024
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileriyle tecrübe paylaşımında bulundu. Yerel yönetimlerin görev ve sorumluluklarıyla ilgili öğrencileri bilgilendiren Başkan Tutuk, saha tecrübelerini de aktardı.

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi öğrencilerinden gelen talep üzerine ders verdi. Kendisi de Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Başkan Tutuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerinin ‘kent sorunları’ dersini işledi.

Yalova Belediyesi Meclis Salonu’nda öğretim görevlileri eşliğinde Başkan Tutuk ile bir araya gelen 4. sınıf öğrencileri, belediyenin işleyişi ve sorumlulukları konusunda da bilgilendirildiler. Öğrencilere bir sunum yapan Başkan Tutuk, belediyenin doğumdan ölüme hayatın her alanında vatandaşlara hizmet ettiğini söyledi. Belediyeciliğin en önemli noktasının halka hizmet etmek ve kent sorunlarını çözmek olduğunu vurgulayan Başkan Tutuk, öğrencilerden gelen soruları da içtenlikle yanıtladı.

Yalova’da yaşayan vatandaşların refah seviyesini artırmak, yaşam konforunu sağlamak adına birçok çalışmanın içerisinde olduklarını bildiren Tutuk, kentsel dönüşüm çalışmalarından bisiklet yollarına, kültür-sanat faaliyetlerinden sosyal belediyecilik çalışmalarına birçok konuda bilgiler aktardı.

Son dönemde Yalova’nın Yalova Üniversitesi ile bütünleştiğini, bu konuda Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın gözle görülür büyük gayretleri olduğunu belirten Başkan Tutuk, Yalova Belediyesi olarak öğrencilerin yararına olacak her türlü çalışmanın da içerisinde olduklarını ve yapılan faaliyetlere tam destek verdiklerini bildirdi.

Öğrencilere tecrübe paylaşımında bulunan Başkan Tutuk, günün anısında bir de öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.