BAŞKAN TUTUK’UN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN TUTUK’UN 15 TEMMUZ MESAJI
Yayınlama: 14.07.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tutuk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlenmek istendi. Ancak, milletimizin feraseti, cesareti ve vatan sevgisi sayesinde bu hain kalkışma başarısızlıkla sonuçlandı. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbeci hainlerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; irademize, bağımsızlığımıza ve bölünmez bütünlüğümüze kastedenler için 15 Temmuz gecesini bir cehenneme, ülkemiz ve milletimiz için de bir demokrasi bayramına dönüştürdük. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

Ülkemizin geleceğine, birliğimize ve demokrasimize karşı girişilen bu hain darbe kalkışması sırasında, Çanakkale ruhuyla direnişe geçerek vatan için çekinmeden canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnetlerimi sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.