BAŞKAN TUTUK’UN 19 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN TUTUK’UN 19 TEMMUZ MESAJI
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yalova’nın, yerli Ermeni ve Rum komşularıyla birlikte işgalci Yunanlılar tarafından ağır bir zulme ve yıkıma uğratıldığını hatırlatan Başkan Tutuk, şunları kaydetti;

“Bundan tam 102 yıl önce Yalovamız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi içerisinde atalarımızın canlarını, kanlarını ortaya koymasıyla düşman işgalinden kurtulmuştur. Bu işgal ve zulümler sırasında Türk Milleti birçok bağımsız müfrezeler kurarak direnişe geçmiş, verilen yoğun mücadeleler sonunda milli güçlerin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milli ordunun zaferiyle, 15 Eylül 1920’de başlayan esaret 19 Temmuz 1921’de sona ermiştir.

Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bu coşkuyu yaşatan ve hayatları pahasına kahramanca mücadele veren şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anarken, tüm hemşehrilerimin 19 Temmuz Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.