BECAN UYUŞTURUCU SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI

BECAN UYUŞTURUCU SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI
Yayınlama: 30.06.2023
A+
A-

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan Yalova’da ele geçirilen uyuşturucuları verdiği soru önergesi ile meclise taşıdı.

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova’da son bir haftada ele geçirilen yüksek miktarda uyuşturucu hakkında İç işleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına ilk soru önergesini verdi. Becan, Yalova’da uyuşturucu kullanımının ve suçlarının arttığını belirterek, zehir tacirlerine göz açtırmayacaklarını söyledi.

Becan soru önergesinde “Ülkemizde uyuşturucuya bağlı suçlar hızla artarken, kullanım yaşı da aynı hızla düşüyor. Zehir tacirleri cennet Yalova’mızı da hedef alıyorlar. İlk soru önergemi Yalova’da son bir haftada ele geçirilen yüksek miktardaki uyuşturucu hakkında vererek, konuyu TBMM gündemine taşıdım. Uyuşturucu simsarlarına asla göz açtırmayacağız!” diyerek soru önergesinde Yalova’da uyuşturucu kullanan kişi sayısı, uyuşturucu ticareti yapan kişi sayısı, uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı, uyuşturucu operasyonları ve ele geçirilen miktarlar, okul çevrelerindeki uyuşturucu durumu ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisi gören kişi sayısı gibi konularda rakamlar istedi.
Becan, Yalova’nın uyuşturucuya karşı mücadelede daha etkin politikalar izlenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Yalova’nın uyuşturucu ile anılmasını kabul edemeyiz. Bu konuda devletimizin ve yerel yönetimlerimizin daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Uyuşturucunun toplumumuzun geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.