BECAN’DAN YENİ HASTANEDE İNCELEME

BECAN’DAN YENİ HASTANEDE İNCELEME
Yayınlama: 26.09.2022
A+
A-

YTSO Başkanı Tahsin Becan açıklamasında “Mevcut devlet hastanemiz hızla büyüyen ve gelişen Yalova’da hizmet yeterliliği anlamında artık ihtiyaçları karşılama noktasında beklentilere karşılık verememekteydi. Bu doğrultuda Yalova Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş ve Sayın Meliha Akyol’un önderliğinde başlatılan yeni Yalova Devlet Hastanesi yatırımı Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayı ile başlamış ve tamamlanarak artık Yalova’ya hizmet edecek noktaya gelmiştir.” diyerek şöyle konuştu.

“Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüşe ve Meliha Akyol hanımefendiye bu yatırımı ilimize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca yeni hastane ile birlikte Yalova Üniversitesinde açılan Tıp Fakültesi de buranın eğitim ve araştırma hastanesi olması anlamında da şehrimizin imkânlarını arttıracaktır. Yeni hastanemiz sadece hastalara hizmet vermekle yetinmeyip, doktor yetiştiren, ileri tıp araştırmalarının yapıldığı ve sadece Yalova’nın değil bölgenin en gelişmiş ve büyük hastanesi olacaktır.”

Becan açıklamasında ayrıca “Yalova’nın ekonomisi, nüfusu, sanayi yatırımları her geçen gün artmakta, Akkök grubuna ait Dow Aksa fabrikasının yeni yatırımlarının da inşaat süreci devam etmekte, bu yatırım Ülkemizin savunma sanayisine büyük katkılar sağlayacaktır, yine organize sanayi bölgeleri ve tersane bölgesinde de yeni yatırımlar devam etmekte fabrikaların temelleri hızla atılmaktadır. Bu yatırımlar şehrimizin ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlaması yanında istihdam konusunda da gençlerimizin önünü açacaktır.Bu yatırımlarla beraber tabiki ulaşımda önemli bir konu haline gelmiştir. Bu anlamda çevre yolu projesi de milletvekillerimizin desteği ile projelendirilip yatırım planlarına aldırılmıştır, en kısa sürede bu yolunda tamamlanması halinde şehir trafiğinde de rahatlama olacaktır.” diyerek sözlerini şöyle tamamladı.

“Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehirle ilgili üyelerimizden gelen talepleri öncelikle milletvekillerimizle birlikte TOBB başkanımıza iletmeye devam ediyoruz. Çözüm noktasında şehrimizle birlikte gerek seçilmişler gerekse atanmışlar olarak fikir birlikteliği yaparak Yalova’nın gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz, özellikle Milletvekillerimizle birlikte Sayın Valimize de şehrin gelişimine ve yeni yatırımlara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.