ÇANDIR, STK VE HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE SESLENDİ

ÇANDIR, STK VE HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE SESLENDİ
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

GELECEK Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, STK ve derneklere seslenerek, STK ve derneklerin ilde yaşanılan olumsuzluklara tepkilerini koymalarını istedi.

GEÇTİĞİMİZ gün düzenlenen Yalova Güç Birliği derneğinin kongresinde bulunmayan Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır sosyal medya üzerinden durumu eleştirdi.

 

‘STK’LAR, DERNEKLER SESLERİNİ ÇIKARABİLİR Mİ?’

Güç Birliğinin yapıldığı tarihte Ankara’da bir düğünde olduğunu belirten İl Başkanı Çandır,’ Güç Birliği’nin kongresine niye gelmedin diye sordu arkadaşım. Ankara’da düğündeydim dedim. Hatta ekledi, kongrede bazı kişiler Emre nerede, görünmüyor demiş. Hepsi kıymetli ağabeyim, ablalarım, dostlarım. Ama siyasetten soğudum. Yalan değil.’ dedi.

45 yıldır Yalova’da olduğunu belirten Çandır,’ 45 Yıldır Yalova’dayım. Kendimi bildim bileli. 4 senedir aktif siyasetteyim. Siyasete giriş amacım, yaşadığımız şehrin, Cennet Yalova’mızın çok daha güzel bir şehir olmasına, şehrin sorunlarına çözüm bulunmasına yardımcı olmaktı. Ne yazık ki yalnız kaldığımı hissediyorum yalan yok. 2 seneyi aşkın süredir temeli atılmayan Yalova Lisesi konusu, kaderine terkedilen, 81 ilde emsali olmayan, bas bas bağırdığımız, olmaz, yapmayın, kapatmayın, milli servet dediğimiz Yalova Devlet Hastanesi konusu, Yalova’yı yönetenlerin pişkin pişkin imza attığı, bir buçuk senedir adım atılmayan halk ekmek konusu, Yalovalının hayali YADO konusu, tramvay meselesi, herkesin topu birbirine attığı kentsel dönüşüm konusu ve benzer birçok konuda ( mütevazi olmayacağım) lokomotif görevi gördük. Ancak Yalova’daki onlarca STK’dan bu ve benzeri konularda (istisnalar kaideyi bozmaz) ses duymadım. Yalova Lisesi’nin temelini 2 buçuk yıldır atmayanlar, Devlet Hastanesi’nin kapısına kilit vuranlar kadar, bu isimlerle poz vermeyi sürdüren birbirinden kıymetli STK Başkanlarının da sorumluluğu yok mu? Onlarca Hemşeri Derneği, en güçlü benim diyen derneklerimiz, artık siz de çıkın bir şeyler söyleyin. 3-5 kelam edin. Emre Başkan yoruldu aynı şeyleri söylemekten. Ama bir yerde bu düzen değişir elbet.. O zaman da bir fincan kahve içeriz karşılıklı çok geç olmazsa. ’ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.