ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 18 BİN 500 TL OLDU

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 18 BİN 500 TL OLDU
Yayınlama: 02.08.2023
A+
A-

-BAŞKAN SİLPAGAR OMUZLARDA TAŞINDI

Çiftlikköy Belediyesi ve Zirvekent AŞ ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme ek protokol imza töreni ile daimi işçiler ve 696 Sayılı KHK ile Belediyemiz Zirvekent Şirketinde istihdam edilen belediye çalışanlarına yapılan maaş artışı belirlendi. Çiftlikköy Belediyesi Yeni Düğün ve Konferans Salonu’nda yapılan ve 2022-2024 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerin ek protokol sözleşmesi Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile, Hak-İş Konfederasyonu Bursa il başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz arasında imzalandı.

EVLİ VE 2 ÇOCUKLU ÇALIŞANIN EN DÜŞÜK MAAŞI 20 BİN TL’Yİ GEÇTİ

Protokol sözleşmesi öncesinde salonu dolduran işçiler, Başkan Silpagar’ı alkışlar ve tezahüratlarla karşılarken, Başkan Silpagar da yaptığı konuşmada işçilerin çok daha iyilerine layık olduğunu ifade ederek, “Temmuz ayında sözleşmemiz gereği yapılacak olan zam, 13 Bin 889 TL 90 kuruş idi. Sizlere Yüzde 25’lik ücret artışı, Yüzde 86 artış yaptığımız yol parası, Yüzde 55 arttırdığımız yemek parası ve 4.500 TL’lik sosyal yardım müjdesi ile birlikte bekar işçi için en düşük maaşımız 18 Bin 477 TL, evli ve iki çocuklu çalışanımız için en düşük maaşımız 20 Bin 90 TL olarak artırıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN SİLPAGAR’A TEŞEKKKÜR

Hak-İş Konfederasyonu Bursa İl başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz da konuşmasında, “Bugün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan, ben çalışanlarımı artan kur ve yüksek enflasyon karşısında ezdirmem diyen, benim işçim huzurlu ve mutlu olursa Çiftlikköy halkı huzurlu ve mutlu olur diyen, sizlere müjde verecek olan belediye başkanımız Sayın Ali Murat Silpagar’a şahsım sendikam ve sizlerin adına teşekkür ediyorum” dedi. İmzaların atılması sonrasında işçiler büyük sevinç yaşarken, bazı işçiler de Başkan Silpagar’a teşekkür amaçlı hediye takdim ettiler. Yemekli toplantının son kısmında Başkan Silpagar, Yavuz’a anı tabağı ve fincan takımı, Yavuz da Başkan Silpagar’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.