ÇİFTLİKKÖY’DE SİRENLERİ KÜÇÜK İTFAİYECİLER ÇALDI

ÇİFTLİKKÖY’DE SİRENLERİ KÜÇÜK İTFAİYECİLER ÇALDI
Yayınlama: 01.10.2022
A+
A-

İtfaiye Haftası dolayısıyla Çiftlikköy Sultaniye Mehmet Akif İnan Ortaokulu Anasınıfının 31 öğrencisi, öğretmenleri ve refakatçi velileriyle birlikte Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

MİNİKLERE ‘KÜÇÜK İTFAİYECİ’ BELGELERİ VERİLDİ

Minik öğrenciler İtfaiye Müdürlüğü’ndeki araçları ve malzemeleri ilgiyle incelerken, itfaiyeci büyükleriyle de tanışma fırsatı buldu. Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Erdoğan, birimde bulunan yangın, trafik kazası, hayvan kurtarma, sel ve su baskınları, kapalı-kısıtlı alan ve yüksekte arama kurtarma çalışmalarında kullanılan alet, ekipman ve malzemelerinin özellikleri hakkında çocuklara bilgiler verdi. Ardından minik öğrenciler itfaiyeci giysilerini ve kasklarını giyerek bir süreliğine de olsa itfaiyeci oldular. Etkinliğe katılan miniklere ‘küçük itfaiyeci başarı belgeleri’ de verildi. İtfaiye araçlarının içine binen minik itfaiyeciler, sirenleri çalarak eğlenceli anlar yaşadı.

‘ÇOCUKLAR İÇİN DE, BİZİM İÇİN DE GÜZEL BİR HATIRA’

25 Eylül – 1 Ekim İtfaiye Haftası dolayısıyla hafta boyunca ilçedeki anaokullarından minik öğrencileri ilçe meydanında kurdukları standta ve İtfaiye Müdürlüğü garajında misafir ettiklerini dile getiren İtfaiye Müdürü Erdoğan, “Amacımız, küçük yaştaki çocuklarımıza itfaiyecilik mesleği hakkında bilgiler vererek, itfaiyecilerin hangi araçlarla ne şekilde hazırlanarak vakalara gittiğini anlatmaktı. Çocuklar bu şekilde hem eğlendiler, hem de bizim mesleğimizle ilgili bilgi sahibi oldular. Bizleri ziyaret eden minikler ayrıca hazırlamış olduğumuz küçük itfaiyeci başarı belgelerini de takdim ettik. Bizler için de, onlar için de güzel bir hatıra oldu” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.