DEV PROJENİN İLK KAYNAĞI YAPILDI

DEV PROJENİN İLK KAYNAĞI YAPILDI
Yayınlama: 02.11.2022
14
A+
A-

Yalova tarihinin en büyük projesi “İçme Suyu Ana İsale Hattı” için ilk kaynak atıldı. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 1400’lük borunun ilk kaynağını yaptı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı İsmail Demir, YASKİ Başkanı Bülent Yalçınkaya, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Bahaddin Erbay, Ahmet Sarıduman, Volkan Dadaloğlu, yüklenici firma ve teknik ekibin katılımıyla Yeşil Körfez Su Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde düzenlenen törenle ilk kaynak yapıldı.

Göreve geldiği ilk günden beri şehrin genelini sağlam alt ve üst yapı ile buluşturan, yaptığı yenilikçi çalışmalarla Yalova’yı yeni kimliğine kavuşturan Başkan Vekili Tutuk, Yalova’nın en büyük projesinin de hayata geçmesini sağladı.

Proje kapsamında, Çınarcık’tan Altınova’ya 70 km’lik hat yapılacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte; çelik boru içme suyu iletim hatları, terfi merkezi, 50 m3 kapasiteli yeni beton su toplama yapısı, branşman yapısı, 3 adet basınç düşürme odası inşaatı ve çıkış kapısı, çıkış boru hattı, 2 adet su deposu devreye girecek. Toplam yaklaşık 21.000 m3 kapasiteli 5 adet mevcut su deposu yenilenmesi ile yardımcı yapılar (vana odaları, manevra odaları, debimetre odaları vb.) da yapılacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun