‘EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR’

‘EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR’
Yayınlama: 20.09.2022
A+
A-

Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteklediği Tekerlekli Sandalye Basketbol Hakem Derneği tarafından “En Büyük Engel Sevgisizliktir” adlı bedensel engelli bireylerde farkındalık konulu Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi 15-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Yalova’da gerçekleştirilmektedir.

Projede Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Norveç, Portekiz ve Romanya’dan toplam 28 katılımcı yer almaktadır. Erasmus+ gençlik projeleri kapsamında gençlerin bedensel engelli bireyler ile empati kurmasını sağlamayı ve topluma kazandırmayı hedefleyen projede Yalova halkında da bedensel engelli bireylere karşı farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Yalova Belediyesinin ve Yalova Bedensel Engelliler Basketbol Spor Kulübü’nün destek verdiği projede gençler spor kulübü oyuncuları ile birlikte hazırlık maçı yaptılar. Hazırlık maçında proje gençleri de bedensel engelli bireyler gibi tekerlekli sandalyeye oturdular basketbol oynadılar. Maç sonunda düşüncelerin aktarıldığı ve empati duygularının arttırıldığı etkinlikte eğlenceli anlar dikkat çekti. Etkinlik sonunda Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ‘’ Hedefimiz bu tarz projeleri yapılmasını arttırarak Yalova’mızda farkındalık seviyesini artmasını sağlamayı hedefliyoruz’’ dedi. Bedensel Engelliler Basketbol Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç’da ‘’ Böyle güzel bir projeye destek verdiğimiz için çok mutluyuz, umarım bu tarz projeler ülkemizde giderek yaygınlaşır’’ dedi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Hakem Derneği Başkanı akademisyen ve uluslararası basketbol hakemi olan Selçuk Kaçin ‘’Projeye destek verdikleri için Yalova Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tutuk ve Yalova Bedensel Engelliler Basketbol Spor Kulübü Başkanı Sayın Alpaslan Erkoç’a teşekkür ettiğini iletti. Kaçın, ayrıca projemizde Bedensel engellilerin de aynı temel hak ve özgürlüklere sahip olduğunu gençlere kavratmayı hedefliyoruz dedi. ’’

Proje sonunda katılımcılara kazanımlarını belgeleyen Youthpass sertifikası verilecektir.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.