GÜLEÇ:’ALGI OPERASYONU ÇÖKERTİLDİ’

GÜLEÇ:’ALGI OPERASYONU ÇÖKERTİLDİ’
Yayınlama: 29.12.2023
A+
A-

38 sanığın yer aldığı 2020 yılında başlatılan Yalova Belediyesi davası sona erdi. Eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç zimmet ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından beraat etti. Güleç’e irtikap suçunda 4 yıl 2 ay, görevi ihmal suçundan da 2 yıl 1 ay ceza verildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Halit Güleç, “2020 yılında yapılan siyasi bir operasyon sonrasında görevlerimizden uzaklaştırıldık. Haksız yere 19 ay ailemden uzak cezaevinde kaldım. İlk gün ne dediysem bugünde aynı şeyi söylüyorum alnım ak başım dik. 4 yıla yakın bir zaman geçti. Bize bu siyasi operasyonu yapanlar bize zimmetle, hırsızlıkla suçladı. Ama yüce adalet dedi ki belediyenin çalınan tek kuruşunun dahi Halit Güleç’le bir ilgisi yok. Düzenlenen hiçbir evrakla alakamızın olmadığı da açığa çıktı. Adalete hep güveniyorum dedim. Adalet geçte olsa bugün tecelli etti ve aklandık.” diyerek şöyle devam etti.

“3 bilirkişi raporunda da yer almasına rağmen, belediyenin her 6 ayda bir müfettişlerce denetlendiğini ve bunun tespit edilemediğini belirtmemize rağmen zimmeti önleyemediğimiz için ihmalden 2 yıl 1 ay ceza aldık.Gerçek suçlu olduğu ispatlanan kişinin bizi de söylemleriyle bu işin içine çekmek için söylediği bir söz nedeniyle irtikap yaptığımız düşünülerek 4 yıl 2 ay cezaya çarptırıldık. 4 yılın sonunda bu tarz şeylerin olmasını zaten bekliyorduk. Önümüzde istinaf mahkemesi süreci var. Bu süreçten de alnımızın akıyla çıkarak tüm suçlardan beraat edeceğime inancım tam. Çünkü ben çiğ yemedim.”

Güleç açıklamasında ayrıca “Yalova halkı bize inandı güvendi. 2014 ve 2019 yıllarından oylarıyla görev verdi. Onlara her zaman layık olmaya çalıştık. Yalova halkı Halit Güleç’in böyle bir suçun içinde olduğuna zaten ihtimal vermedi. Ben bu süreçte bize inanan güvenen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için çıktığım yolda artık daha da emin adımlarla ilerleyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Yargıda adalet tecelli etti. Şimdi 31 Mart’ta sandıkta adalet tecelli edecek ve Yalova halkı siyasi rantçılara gereken cevabı verecek.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.