GÜNEYKÖY’DE İMAR SORUNU ÇÖZÜMLENDİ

GÜNEYKÖY’DE İMAR SORUNU ÇÖZÜMLENDİ
Yayınlama: 19.08.2022
A+
A-

Yaklaşık 2 buçuk yılda tamamlanan sürecin ardından Güneyköy’de 600 vatandaşın imar sorunu, İl Özel İdaresi tarafından çözüme kavuşturuldu. Bu kapsamda Güneyköy’de gerçekleştirilen törende vatandaşlara tapuları teslim edildi

Yaklaşık 2 buçuk yılda tamamlanan sürecin ardından Güneyköy’de 600 vatandaşın imar sorunu, İl Özel İdaresi tarafından çözüme kavuşturuldu. Bu kapsamda Güneyköy’de gerçekleştirilen törende vatandaşlara tapuları teslim edildi. Törene; Vali Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Tapu Müdürü Mustafa Koç, Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP İl başkanı Namık Öz, kurum müdürleri ve köy halkı katıldı.

‘Çözümün parçası olmanın huzuru içerisindeyiz’..

Törende bir konuşma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, “Köyümüz açısından gurur dolu bir gün yaşıyoruz. Yıllardır itirazlarla süren, iptallerle dolu bir sürecin mutlu zamanına geldik. Bizlerde hak sahipleri kadar mutluyuz. Köyümüzde ilk imar planı 1986 yılında başlamış, 1990 yılında onaylanmış, ardından 2006 ve 2016 yılında plan revizyonları ve aynı yıl imar uygulaması yapılmıştır. Mevcuttaki imar planının iptal olması sebebiyle de yeni plan çalışması İl Özel İdaremiz tarafından başlatılmış, 2020 yılında onaylanmış, 2021 yılında imar planları kesinleşmiştir. Yaklaşık 2 buçuk yıl süren plan ve uygulama sürecinin sonunda hak sahiplerinin, maliklerin problemlerinin çözümü için; İl Özel İdaresi olarak sorunun değil, çözümün parçası olmanın da huzuru içerisindeyiz” dedi.

600 vatandaşın imar sorunu çözüme kavuştu’..

İmar planı ve imar uygulaması süreci ile ilgili bilgiler veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, vatandaşlar için oluşan mali külfeti de ortandan kaldırdıklarını ifade etti. Yılmaz, özetle şunları söyledi: “Mevcut konut dokusunun bulunduğu köy merkezinde yapılaşamayacak durumda olan küçük parsellere yapılaşma hakkı getirdik. İmar planındaki yeşil alan ve sosyal donatı alanlarını arttırdık. Yeni alternatif ulaşım yolları planladık. Önceki planlarda dere taşkın alanında planlanan konut alanlarının tamamını taşkın dışına alarak, taşkın alanlarının tamamını yeşil alan olarak planladık.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.