İYİ Parti’nin İlk Aday Adayı Şipal Oldu

İYİ Parti’nin İlk Aday Adayı Şipal Oldu
Yayınlama: 16.03.2023
A+
A-

İYİ Parti Yalova İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında Emekli Öğretmen Fikret ŞİPAL Milletvekilli Aday Adaylığını resmi olarak açıkladı.

Yapılan basın toplantısında İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman KENDİR ” Medeni cesaretinden dolayı partim ve şahsım adına kendisine teşekkür ederim. Umarız partimiz halkımızın da desteği ile hem ilimizde hem de ülke genelinde istediği sonuçları elde eder. Halkımızın güvenini asla boşa çıkarmayacağız” dedi.

Milletvekilli Aday Adaylığını açıklayan Fikret ŞİPAL ise konuşmasında ” Devletin Bekası vurgusu yaparak halk bizi göreve çağırdıysa biz elimizden gelenin en iyisini yaparak bu yolda bize verilen görevi yerine getirmek için elimizden gelenden fazlasını yapmak zorundayız” dedi.

ŞİPAL Konuşması ;”

SAYIN BAŞKANIM, SAYIN DAVETLİLER DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI VE PARTİLİ ARKADAŞLARIM.

Cumhuriyet tarihimizde 2 defa Türk halkı ÜLKENİN BEKASI için işbaşına çağrılmıştır. İlkinde; Atatürk; Vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlikededir ,diyerek ülke coğrafyasının ve bağımsızlığının tehlikede olduğunun tespitin yapmıştır çözüm ise Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır diyerek Millete gitmiş ve bağımsızlık savaşına başlatmıştır.

Bu sefer Millet ittifakı; Ülkede Temel hak ve özgürlüklerin yok edilmesi tehlikesiyle karşı karşıyayız. Diyerek toplum sözleşmesi olan Anayasanın-yürütme ve yargının büyük millet meclisinin var oluş ve işlevliğini kaybettiği Türk insanının yaşam hak ve özgürlüğünün ihlal edildiği tespitini yapmıştır. Milletin özgürlüğünü yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır diyerek 2.defa devletin bekası için bu sefer millet seçime çağırılmıştır.

Bir vatanınızın olduğu ancak orada özgür ,adil ve eşit vatandaşlık haklarıyla yaşamadıktan sonra; o ülke bir açık cezaevi gibi gelir. Türkistan da olduğu gibi. Bunun sıradan bir seçim olmadığı vatanımızın üzerinde demokrasi nefesini solumak olduğu bilinciyle sandık başına gidiyoruz.

Millet ittifakı bu özgürlük kapısının önce hukukun üstünlüğü insan haklarına saygılı toplumda uzlaşı sağlayacak eşitlik ve adalet duygularını yaşatacak olan Anayasasını ve ona bağlı diğer yasaları kendi sistematiği içinde uygulayacaktır. İYİ Parti bu sistemin içinde kurucu olmuş ve her zaman kendini bu amaca adamıştır.

Vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş millet vekilleri ihanet içinde olmuş olabilir. Ben öncelikle Türk vatandaşı ve bir eğitimci olarak; Özgürlük bağımsızlık insan hakları duygu ve düşüncelerimi Türkiye büyük millet meclisinde takip edip; İYİ PARTİ bileşenleri ile yaşatacağım. Ülkemin kaynaklarını en iyi şekilde halkımın kazanımları doğrultusunda projelerimle hayata geçireceğim.

Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. ” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.