KARAMÜRSEL’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 102, YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

KARAMÜRSEL’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 102, YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Yayınlama: 04.07.2023
A+
A-

Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü Kutlama etkinlikleri nedeniyle ilk tören Karamürsel Alp’ in mezarı başında yapıldı.

Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Demir, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Cihat Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Vedat İşleyen, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Karamürsel Belediyesi Meclis Üyeleri ve vatandaşlar, Karamürsel Alp’in kabrine şükran ziyaretinde bulundu ve ilçe Müftülüğünce şehitlerimiz için kuran-ı kerim okunarak ardından dua edildi.

4 Temmuz Kurtuluş günü resmi töreni Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile devam etti. Tören Saat 10.30’da Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı, ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, kurtuluş savaşında Karamürsel halkının göstermiş olduğu destansı kahramanlık dan bahsetti.

Karamürsel’in kurtuluşunun 102. Anma töreni Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yapmış olduğu konuşma ile son buldu. Resmi törenin ardından 12.30’da Merkez Yeni Camii’de Mevlid-i Şerif okunması ile son buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.