KARAMÜRSELLİLER’DEN ‘SERPİL YILMAZ’IN’ ADAY ADAYLIĞINA TAM DESTEK!

KARAMÜRSELLİLER’DEN ‘SERPİL YILMAZ’IN’ ADAY ADAYLIĞINA TAM DESTEK!
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

335591388 615998893872834 5982919179975889137 nAK Parti eski il kadın kolları başkanı ve Genel Merkez MKYK üyesi Serpil Yılmaz, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunu yaptı

YILMAZ:’FAYDALI ÇALIŞMALAR YAPACAĞIM’

AK Parti MKYK Yedek Yönetim Kurulu üyesi ve Büyükşehir meclis üyesi Serpil Yılmaz, meclis üyeliği görevinden istifa ettikten sonra milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. İl Başkanı Şahin Talus’a teslim eden Yılmaz, “ Türkiye’mizin geleceği için barışın, dayanışmanın hakim olduğu bir anlayışın hakim olmasını istiyoruz. Ülkemizin parlayan yıldızı Kocaeli teşkilatlarının kuruluşundan bu yana görev yapıyorum. 14 Mayıs seçimlerinde en büyük destek Kocaeli’den olacak. Bu dönemde faydalı çalışmalar yapacağıma inanarak aday adayı oldum” dedi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ilçe yöneticileri, kadın kolları Yılmaz’a destek verdi.

SERPİL YILMAZ KİMDİR?

Serpil Yılmaz, 1976 yılında Almanya’da doğdu. Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Gebze Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık ana bilim dalında yüksek lisansını yaptı. Çeşitli STK’larda görev aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Genel Müdürlüğü, Eskişehir TVK Bölge Komisyon Üyeliği, Başkan Vekilliği, Ankara 1. TVK Bölge Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. 2001 yılında Karamürsel teşkilatının kuruluşunda yer aldı. Partinin çeşitli kademelerinde görev alan Yılmaz, 2014-2019 tarihleri arasında İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Gotik Yapı Mimarlık kurucu ortağıdır. AK Parti MKYK Yedek Üyesi olan Yılmaz, evli ve iki çocuk annesi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.