KÜLTÜR MOZAİĞİMİZ ALTINOVA’DA BULUŞTU

KÜLTÜR MOZAİĞİMİZ ALTINOVA’DA BULUŞTU
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

123

Somut ve Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması kapsamında Altınova Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Kültür Festivali bu yıl da unutulmaz anlara sahne oldu. 

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve beraberindekiler, 16. Kültür Buluşması kapsamında kurulan yöresel stantları gezdiler. 

Yörelerini tanıtıyorlar 

Altınova Belediyesi, Hersek Mahallesi, Gümüşhane Yöresi, Trabzon Yöresi, Boşnak Yöresi, Fulacık Köyü, Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu, Erzurum Yöresi, Artvin Yöresi, Rize Yöresi, Kastamonu Yöresi, Geyikdere Köyü, İlyas Köy ve Çavuşçiftliği Köyü festival kapsamında stant açtı. 

Farklı tatlar, unutulmaya yüz tutmuş değerler 

  1. Kültür Buluşması kapsamında kurulan yöresel stantları gezen konuklar, yörelerin birbirinden eşsiz lezzetlerini tadıp, kültürel değerleri hakkında bilgi aldılar. Vatandaşlar tarafından hazırlanan yiyecek ve içeceklerin tadına bakan misafirler, yöresel ürünlere hayran kaldılar. El sanatları eserlerini de yakından inceleyen misafirler, bu ürünler hakkında da bilgi aldılar.

Stantları gezdiler 

  1. Kültürler Festivali’nin ilk günkü etkinliklerine; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Makedonya Studenicani Belediye Başkanı Azem Sadiki, Bosna Hersek Konjic Belediye Başkanı Osman Çatic, Karadağ Tuzi Belediye Başkanı Haris Ramovic ve beraberlerindeki heyetler, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer ve eşi Serpil Erdem Seçer, Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, il genel ve belediye meclis üyeleri, daire amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar kurulan yöresel stantları gezerek, değerlerimiz hakkında bilgiler aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.