MOBİL BANKACILIK PROGRAMINI KULLANARAK KREDİ ÇEKMİŞLER!

MOBİL BANKACILIK PROGRAMINI KULLANARAK KREDİ ÇEKMİŞLER!
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

YALOVA’da bir çete, vatandaşları devre mülklerini yabancı yatırımcılara yüksek fiyatlarda satacakları vaadiyle dolandırdı. Çete liderinin lüks yaşamının ortaya çıktığı olayda yeni gelişmeler yaşandı. Çetenin mağdur ettikleri insanlardan sağladıkları haksız kazançlarla örgüt üyelerinin motivasyonunu arttırmak için lüks yatlarda eğlenceler tertip ettikleri gün yüzüne çıkarıldı.

Yalova’da bir çete vatandaşları 9 milyon lira dolandırdı. Devre mülklerini yabancı yatırımcılara yüksek fiyatlarda satacakları vaadiyle dolandırıcılık yapan çetenin liderinin lüks yaşamı gözler önüne serilmişti. Olayla ilgili yaşanan yeni gelişmede polis ilk etapta çetenin ağına düşürdüğü 64 mağdura ulaştı, sayının artabileceği belirtildi. Öte yandan çetenin mağdur ettikleri insanlardan sağladıkları haksız kazançlarla örgüt üyelerinin motivasyonunu arttırmak için lüks yatlarda eğlenceler tertip ettikleri gün yüzüne çıkarıldı.

2 AY TAKİP EDİLDİLER

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi devre mülk dolandırıcılarına yönelik operasyon düzenledi. 2 aylık teknik takip sonucu 25 ekip ve 70 personelin katılımıyla gerçekleşen operasyonda, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Nitelikli Dolandırıcılık, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek” suçlamalarıyla yürütülen soruşturmada çerçevesinde 26 şüpheli gözaltına alınmıştı. Dolandırıcılık vurgunundan elde ettiği iddia edilen paralarla lüks içinde bir hayat yaşayan çete lideri R.T’nin de aralarında bulunduğu şüpheliler emniyetteki işlemleri tamamlanmasının ardından Yalova Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılarda 3’ü tutuklanırken 22 şüpheli hakkında adli kontrol kararı alındı. 1 kişinin ise savcılık aşamasında serbest bırakıldığı bildirildi.

9 MİLYON LİRA DOLANDIRICILIK

Tutuklular arasında çete lideri R.T de yer aldı. Dolandırıcılık vurgunuyla lüks içinde yaşayan R.T’nin kız arkadaşını helikopterle Yalova’dan alarak götürdüğü ve Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi yaptığı görüntülerle gündem olmuş ve tepki toplamıştı. Polis ilk etapta çetenin ağına düşürdüğü 64 mağdura ulaştı. İlk belirlemelere göre dolandırıcılık şebekesinin 9 milyon liralık haksız kazanç elde ettiği tespit edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun