ORTADOĞU FUTBOL KULÜPLERİ ÇINARCIK’I TERCİH EDİYOR

ORTADOĞU FUTBOL KULÜPLERİ ÇINARCIK’I TERCİH EDİYOR
Yayınlama: 24.07.2023
A+
A-

Türkiye’de faaliyet gösteren ve takımların kamp ile spor organizasyonlardaki firması Sporting Work, Suudi Arabistan Ligi takımlarını kamp için Yalova’nın, Çınarcık ilçesine getirdi.

Tatil ve sağlık turizmi ile ön plana çıkan ve yabancı futbol takımlarının tercih noktası olan Yalova spor turizmi ile dikkatleri üzerine çekti. Yalova, son dönemlerde Ortadoğu’daki ülkelerin takımlarına ev sahipliği yapıyor. Suudi Arabistan 1. Ligi ekipleri Al Kholood FC, Al Orobah FC ve Al Bukiryah FC, sezon öncesi kamplarını Yalova’da gerçekleştiriyor. Suudi Arabistan 1. Lig takımları, aynı zamanda şehrin ekonomisine de ciddi katkıda bulunuyor.

Ortadoğu takımlarını Yalova’ya getiren ve kamp organizasyonu ile ilgili konuşan Sporting Work Başkanı Mümtaz Faik Ersoy,’ Ülkemiz özellikle futbol kulüplerinin kamp süreçleri Akdeniz bölgesinden ibaret değildir. Yalova son dönemlerde bu konuda ciddi adımlar attı. Suudi Arabistan 1. Lig ekiplerinden üç futbol takımı Yalova’nın Çınarcık ilçesinde kamplarını gerçekleştiriyor. Yalova sağlık ve spor turizminde son dönemlerde ön plana çıkan illerden bir tanesidir. Kentin tanıtımı ve ekonomisi içinde bu durum son derece ciddi bir katkı sağlamaktadır. Kamp için gelen futbolcularımız Yalova ve Çınarcık’ı çok sevdiler.’ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.