PES ARTIK!

PES ARTIK!
Yayınlama: 16.03.2023
A+
A-

Yalova da kurdukları paravan şirketlerle ‘arıcılık’ yapıyormuş gibi sahte evraklar düzenleyerek devletten teşvik alan ve bu belgelerle silah ruhsatı alan ekip çökertildi. Gözaltına alınan 38 şüpheli, Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Edinilen bilgiye göre, Yalova İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 100 ve üstü arı kovanı sahiplerine silah ruhsatı hakkının suistimaline yönelik operasyon düzenledi.

MERKEZİ İSTANBUL, YALOVA’DAN 38 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Jandarma KOM ekipleri aldıkları bir ihbarı değerlendirerek  İstanbul merkezli ve Yalova da ikamet eden 38 kişinin, sahte evrak ve beyanlar ile Arı Yetiştiricisi olduklarını beyan ederek silah ruhsatı aldıkları tespit edildi.

Bu şahıslara da sözde 100 ve üstü Arı kovanları olduğu ve yüzlerce kilogram bal satışı yaptığını gösterir belge verip, bu belgenin ilgili kurumca onaylanmasını sağladıkları belirlendi. Bu yolla şahıslara silah ruhsatı almalarını sağladıkları ortaya çıktı.

ARALARINDA MEMURDA VAR

Bunun üzerine Yalova merkezli İstanbul ve başka şehirlerde 38 adrese eş zamanlı operasyon yapan ekipler, aralarında 2 devlet memurunun da bulunduğu 38 şüpheliyi gözaltına aldı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda sahte evraklarla aldıkları silahlar ele geçirildi.

Şüphelilerin Yalova İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri devam ediyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.