PROMOSYON İHALESİ İPTAL EDİLDİ.. TUTUK’TAN NET MESAJ:’PERSONELİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’

PROMOSYON İHALESİ İPTAL EDİLDİ.. TUTUK’TAN NET MESAJ:’PERSONELİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’
Yayınlama: 13.10.2022
A+
A-

Yalova Belediyesi Personel AŞ ile Akbank arasında 744 personeli kapsayan maaş promosyon sözleşmesi personele ödenecek olan promosyon ücretinde tatmin edici bir artış yapılmaması üzerine iptal edildi. Yeni ihale 18 Ekim Salı günü saat 11:00’da Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak.

Personellere ödenen promosyon ücretlerinin arttırılması amacıyla çalışma başlatan Yalova Belediyesi, 744 personelin yer aldığı Personel AŞ ile Akbank arasında imzalanan sözleşmeyi fesih etme kararı aldı. 17 ay önce 3 yıllık imzalanan sözleşmenin güncellenmesi amacıyla banka ile yürütülen görüşmelerden istenen netice alınamaması üzerine sözleşme fesih edildi.

“Personelimizin Her Zaman Yanındayız”

Konuyla ilgili bir süredir kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Ekonomik koşulların değişmesi nedeniyle banka ile rakamın güncellenmesi için görüşmeler yaptık. Ancak bizleri tatmin eden bir rakam ortaya çıkmadı. Sözleşmenin bitimine 19 ay olmasına rağmen personelimizin yararına olacak şekilde sözleşmeyi fesih etme kararı aldık. 18 Ekim Salı günü için tüm bankalara davette bulunduk. 3 yıllık, Personel AŞ bünyesinde yer alan 744 personelimizi kapsayan yeni bir maaş sözleşmesi için ihale gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki personellerimizi mutlu edecek yeni bir promosyon anlaşması imzalayacağız.

Kadrolu personellerimiz ve memurlarımız içinde görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimizin refahı ve iyiliğine olan çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.