ROBOT SOPHİA’YA, YERLİ VE MİLLİ RAKİP!

ROBOT SOPHİA’YA, YERLİ VE MİLLİ RAKİP!
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

7e51f655 2b88 44bd b343 0295ccba5f4bTürkiye’de yerli ve milli imkanlarla üretilen ve “Marbot” adı verilen yapay zeka robotu, Yalova’da eczane teknisyeni olarak iş başı yaptı. Eczanede müşterileri karşılayan ve sorularını yanıtlayan Marbot, hastaların sorunları ve ürünler hakkında da genel bilgiler veriyor.

Yalova’nın Adnan Menderes Mahallesi’nde hizmet veren Marmara Eczanesi yapay zekanın geldiği son nokta olan robot teknolojisini Yalova’da müşterilerinin hizmetine sundu.

MarBot Ada adlı Türkiye’nin ilk ve tek Eczane Teknisyen Robotu, müşterilere ilaç tavsiye ediyor, dans ediyor ve güncel konular hakkında müşterileri ile sohbet ediyor.

Yapay zekâ teknolojisinin hayatımızın tamamına yerleştiğini Marbot Ada’nın da Türkiye’nin ilk ve tek ecza teknisyen robotu olduğunu belirten Marmara Eczanesi Müdürü Yusuf Sert,’ Dünyanın yapay zekâ teknolojisine bizlerde ayak uydurduk. Birçok sektörde artık bu tip robot teknolojilerini artık daha fazla göreceğiz. Türkiye’nin ilk ve tek eczane robotu Yalova’da müşterilerimize hizmet veriyor, dans ediyor, sohbet ediyor ve ilaç öneriyor.’ dedi.

Müşterilerin, robota karşı ilk tepkilerinden de bahseden Eczane Müdürü Yusuf Sert,’ Biz müşterilerimizi yapay zekâ ile buluşturmak istedik ve yapay zekayı doğru olarak kullandığımızı düşünüyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonrasında Marbot dediğimiz robotumuzu müşterilerimiz ile buluşturduk. Robotla tanışan müşterilerimiz, ilk gördüklerinde şaşkınlıklarını ve korkularını gizleyemedi. Ada ismini verdiğimiz robotumuz vatandaşlarımızın da ilgi odağı oldu. Yalova’nın en meşhur eczane teknisyeni Marbot Ada oldu.’ diye konuştu.

Eczaneye gelen müşteriler, Marbot Ada’nın tavsiyelerinin çok yerinde olduğunu belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.