“BU YARAYI HEP BİRLİKTE SARABİLİRİZ”

“BU YARAYI HEP BİRLİKTE SARABİLİRİZ”
Yayınlama: 25.07.2022
56
A+
A-

Böbrek yetmezliği hastalığı bulunan 6 yaşındaki Dilek Duyanoğlu’nun yurtdışından gelecek olan ilaçları için Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği’nin organize ettiği ve Yalovalı sanatçıların sahne alacağı yardım konserinin tanıtımı yapıldı.

Yalova’nın sevilen sesleri, Dilek’in ilaçlarının temini için RDKM’de sahne alacak. Böbrek yetmezliği hastalığı bulunan 6 yaşındaki Dilek Duyanoğlu’nun yurtdışından gelecek olan ilaçları için Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği’nin organize ettiği ve Yalova’nın birbirinden değerli sanatçılarının gönül birlikteliği ile sahne alacağı yardım konseri öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Yalova Engelsiz Kafe’de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği Başkanı Fikret Demir açıklamada bulundu.

VALİLİK ONAYLI KAMPANYA

Sanatçılar Aliço, Eşref Üstün, Aziz Aktaş, Kürşat Emre Çandır ve Mehmet Anaç’ın sahne alacağı yardım konserinin 100 TL tutarındaki biletlerine vatandaşlar Yalova Kitabevi, Bağcı Optik, Derman Medikal, Çiftlikköy ve Yalova heykelde kurulacak stantlardan ulaşabilirler. İlaçlarının tamamının alınması için 150 bin TL’ye ihtiyaç duyulan böbrek yetmezliği hastası Dilek’e ses olmak isteyenler Yalova Valiliği onaylı Ziraat Bankası, Seda Duyanoğlu isimli hesabın TR36 0001 0004 0474 0403 5150 04 İBAN adresine yardımda bulunabilirler.

‘BU YARAYI HEP BİRLİKTE SARABİLİRİZ’

Böbrek yetmezliği hastalığı bulunan Dilek Duyanoğlu için yardım gecesi düzenlenecek. Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneğinin organize ettiği ve Yalovalı sanatçılarının gönül birlikteliği ile sahne alacağı yardım konseri öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Yalova Engelsiz Kafe’de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği Başkanı Fikret Demir, “Derneğimiz insani yardım faaliyetlerinde bulunan bir dernek. Daha öncesinde de hasta olan birkaç çocuğumuza ekonomik anlamda katkıda bulunduk. Hayırseverler sayesinde yardımcı olmuştuk. Bizler sadece elçiyiz. Şu anki sıkıntımız Bağlarbaşı Mahallesi’nde yaşayan Dilek Duyanoğlu adında böbrek yetmezliği olan 6 yaşındaki bir kızımız var. Kızımız böbrek yetmezliği hastası ve ilaçları ithal. İlaçlarının aylık masrafı 25-27 bin TL. Şu anda kapsam dahilinde olmadığı için yurt dışından geliyor ilaçları. Sağlık Bakanlığı ile yazışmalar yapıldı. Türkiye Eczacılar Birliği ilacın 1.450 TL’lik kısmını tedarik ettiler. 100 tabletlik ilaç yaklaşık 24 bin TL. Onun da arayışındalar. Bu nedenle bir dayanışma gecesi tertipledik. Bu konser de 31 Temmuz saat 20.00’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde olacak. Dilek için bir ses bir nefes olalım dedik. İnsan odaklı bir çalışma yapalım. Sağ olsun Yalova Valisi Muammer Erol bu konuda duyarlı davrandı. Bir İBAN tahsis edildi aileye destek anlamında. Aile Roman olduğu için sanki böyle yüzeysel geçiştirildi bu destekler. Sonuçta bir insan. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyor. Neticede insan olması önemli. Bu çocuk 3 defa ameliyat olmuş. İçtiği suyun ph derecesi bile önemli. Biz 31 Temmuz’da bu çocuğumuzun ilaçlarının temini için konser düzenliyoruz. Yalova kamuoyuna da sesleniyoruz. Lütfe bu çocuğumuzun sesini duyalım. Bu çocuğun ilacını temin etmek o kadar da zor olmasa gerek. Hepimizin bir Roman arkadaşı, bir Roman dostu vardır. Çoğu zaman Bağlarbaşı Mahallesi’ne gitmişimdir, çayını yemeğini yemişimdir. Biz bir çocuğumuzun ilacını temin edemiyorsak bu hepimizin ayıbı olur. Yalovalıların bu yarayı sarabilecek potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Burada kimlik ve siyaset önemli değil. Burada toplumun tüm makamlarına sesleniyoruz. Görmek lazım, insana dokunmak lazım. İnsanlara umut olmak, o insanların durumunu kalbinizle hissetmek çok önemli. Asıl olan Yalova halkı. Bu çocuk da bizim bir evladımız. Lütfen hassas olalım, duyarlı olalım” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun