TAVŞANLI’DA SÜNNET ŞÖLENİ

TAVŞANLI’DA SÜNNET ŞÖLENİ
Yayınlama: 26.08.2023
A+
A-

Tavşanlı Belediyesi’nin düzenlediği 2023 Geleneksel Sünnet Şöleni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. 55 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Tavşanlı Belediyesi 2023 Geleneksel Sünnet Şöleni, 16 Ağustos Çarşamba günü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Şölene AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Altınova İlçe Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Özyılmaz, AK İl Başkan Yardımcısı Abdullah Çam, AK Parti İl Yöneticisi Murat Şahin ve davetliler katıldı. Şölen kapsamında sünnet olacak 55 çocuk ve aileleri de hazır bulundu. Şölen Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

‘BELEDİYECİLİK, GÖNÜL İŞİ’

TAVŞANLI Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, belediyeciliğin gönül işi olduğunu belirterek,’ Belediyeciliğin gönül işi olduğunu ispatladık Sünnet olan miniklerin ve ailelerinin heyecanına ortak olan protokol üyeleri, çocuklara çeyrek altın takmayı da ihmal etmedi. Törende konuşan Başkan Mücahit Kaçar protokol üyelerini selamlayarak “Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Alt ve üst yapıyla ilgili sıkıntılarımızı hızla gidererek beldemizde gözle görülür hizmetlere imza attık. Görev süremiz dolmadan seçim vaatlerimizde projelerimizi hemen hemen hepsini fazlasıyla yerine getirdik. Herkesin derdine ortak olmak için kapı kapı gezerek belediyeciliğin gönül işi olduğunu bir kere daha göstermiş olduk. Belediyemiz aldığı ödüllerle zor işleri başararak beldemizde yaşayanların hayatlarına katma değer sağlayacağını ispatlamıştır.” dedi.

KAÇAR:’DURMAK YOK, YOLA DEVAM’

Tavşanlı’da sosyal işlerden hiç bir zaman geri planda da kalmadıklarını belirten Başkan Kaçar,’ Yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz Açıklamasının devamında “İlk günden itibaren sorunları büyük bir azimle çözmeye çalışırken sosyal hizmetlerden de ödün vermeden Tavşanlı’mız için en iyisini yapmaya çalıştık” diyen Başkan Kaçar, son olarak şunları söyledi: “Görevi devraldığımızda 2 okulumuz vardı. Biz kısa sürede okul sayısını 6’ya çıkardık. 2 adet sıfır halk otobüsü alarak toplamda 8 aracı beldemize kazandırdık. 3 araç daha alımımız olacak. İnancımız ve kültürümüzün gereği bu güzel günde belediye olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın yanlarında olarak sevinçlerine ortak olduk. Tavşanlı’mızın geleceği için yılmadan sizlerin destekleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sünnet olan çocuklarımızın bundan sonraki yaşamlarında imanlı, ahlaklı, vatanına, bayrağına ve milletine bağlı olmalarını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”  diye konuştu,

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.