TERMAL’DE ESKİ BAKAN KUTBETTİN ARZU HAVUZDA ÖLÜ BULUNDU!

TERMAL’DE ESKİ BAKAN KUTBETTİN ARZU HAVUZDA ÖLÜ BULUNDU!
Yayınlama: 31.08.2023
A+
A-

ESKİ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu (68), Yalova’nın Termal ilçesindeki TBMM Misafirhanesi’ndeki sıcak su havuzunda ölü bulundu.

TBMM’de 23’üncü dönem milletvekilli yapan ve 63’üncü hükümette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan Kutbettin Arzu, tatilini geçirmek için geldiği Yalova’nın Termal ilçesindeki TBMM Atatürk Köşkü ve Yalova Termal Sosyal Tesisleri’ndeki sıcak su havuzunda hareketsiz bulundu. Çevredekilerin fark ettiği Arzu, sudan çıkarıldı. Sağlık ekipleri, Arzu’nun hayatını kaybettiğini belirledi.
Kutbettin Arzu’nun cenazesi, savcılığın incelemesinin ardından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Arzu’nun kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi işlemlerinin ardından belli olacak.

KISA DÖNEM BAKANLIK YAPTI
Kutbettin Arzu, 23’üncü dönem AK Parti Diyarbakır milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yaptı. 2011 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. 28 Ağustos 2015 tarihine kadar bu görevini yürüten Arzu, bu tarihten 24 Kasım 2015 tarihine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.

KALP KRİZİ GEÇİRMİŞ
Yalova Valiliği tarafından Termal ilçesindeki TBMM Misafirhanesi’nin sıcak su havuzunda cansız bedeni bulunan eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu’nun ölümüyle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada; “Eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı, 23’üncü Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili Sayın Kutbettin Arzu, konaklamış olduğu Yalova ili Termal ilçesi TBMM Termal tesislerinde girmiş olduğu havuzda kalp krizi geçirmiştir. Olay yerine ulaşan 112 ekibinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Konu ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

DİYARBAKIR’DA TOPRAĞA VERİLECEK
Yalova’nın Termal ilçesinde tatil yaptığı TBMM Misafirhanesi’ndeki sıcak su havuzunda cansız bedeni bulunan eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu’nun cenazesi, Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu sırada eşinin tabutunu gören Emel Arzu, gözyaşlarını tutamadı.
Eski bakan Kutbettin Arzu’nun cenazesinin işlemlerin ardından, İstanbul’a, buradan da uçakla Diyarbakır’a götürülerek toprağa verileceği belirtildi.

KUTBETTİN ARZU KİMDİR?

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955’te Diyarbakır Bahteri Köyü’nde doğdu. Ekrem ve Emine Arzu’nun oğulları olan Kutbettin Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı. Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nde Baş Mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti. Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi. Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Arzu, evli ve 4 çocuk babası.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.