TUTUK:’YALOVA’YA VE LİSE MAZİSİNE YAKIŞACAK BİNA İNŞA EDECEĞİZ’

Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, seminer salonundan modern mimarisine kadar her yönüyle göz dolduracak olan Yalova Lisesi’nin temelinin kısa süre içerisinde atılacağını söyledi

TUTUK:’YALOVA’YA VE LİSE MAZİSİNE YAKIŞACAK BİNA İNŞA EDECEĞİZ’
Yayınlama: 24.07.2022
A+
A-

Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, seminer salonundan modern mimarisine kadar her yönüyle göz dolduracak olan Yalova Lisesi’nin temelinin kısa süre içerisinde atılacağını söyledi.

Yalova kamuoyunda en çok merak edilen konulardan birisi durumundaki Yalova Lisesi’nin temeli ne zaman atılacak sorusuna Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk’tan müjde gibi bir açıklama geldi. Basın mensuplarına açıklama yapan Tutuk, Yalova Lisesi’nin temelinin kısa süre içerisinde atılacağını, Yalova’ya ve lise mazisine yakışır bir bina inşa edileceğini dile getirdi. Okulun 42 Milyon TL’lik bütçesinin de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayırıldığını dile getiren Tutuk, “Yalova Lisesi çok kısa süre içerisinde başlıyor. Mimarisiyle de Yalova’ya yakışan bir bina inşa edeceğiz. Yalova Lisesi adıyla ilimizde eğitim ve öğretime devam edecek. Yalova Lisesi ilimiz açısından çok büyük değeri olan bir okul. Depremde hasar gören, güçlendirilen bir okulda yeniden güçlendirme yaparak öğrencilerimizin okutulmasına gönlümüz el vermezdi. Şahsım, milletvekillerimiz ve parti yöneticilerimizin çabaları ile Bakanlığımızdan okulumuza bir bütçe ayrıldı. 42 milyon TL gibi bir bütçemiz var. Yalova Lisesi mazisine yakışacak bir mimariyle yeniden inşa edilerek ilimizde yeniden hizmet vermeye başlayacak. Biz bu anlamda elimizi her zaman taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Yalova Lisemizde bir seminer salonu olacak” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.