TUTUK:“YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

TUTUK:“YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”
Yayınlama: 23.02.2023
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a ziyarette bulunan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin başkanlıklarında gerçekleşen ‘Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Geçtiğimiz gün Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Bahaddin Erbay, Ahmet Sarıduman ve Volkan Dadaloğlu ile birlikte Hatay’a giden Tutuk, il ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısında yer aldı. İskenderun Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Tutuk’un yanı sıra Konya, Bursa, Kocaeli, Denizli, Afyonkarahisar, Isparta, Nevşehir, Rize ve Yozgat başta olmak üzere toplam 90 AK Partili belediyelerin başkanları katıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında yapılan toplantıda devletin resmi kurumları ve AK Partili belediyelerin yanı sıra gönüllüler ile sivil toplum örgütlerinin tamamıyla sahada oluğu vurgulandı.

Yalova Belediyesi Seferberlik İçerisinde Yer Alıyor
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Tutuk, Yalova Belediyesi’nin afetin yaşandığı ilk gününden itibaren büyük bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Deprem yaralarının sarılması için gerçekleştirilen bu seferberlik içerisinde Yalova Belediyesi’nin de yer aldığını belirten Tutuk, “Afete uğrayan kardeşlerimize yardım edeceğiz, onların yaralarını hep birlikte saracağız. Afete uğrayan bölgelerimizde ihtiyaçları neyse onu bitirinceye kadar görev alıp çalışma yürüteceğiz. Bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

Bölgede Çalışma Yapan Yalova Belediyesi Personeliyle Bir Araya Geldi
Başkan V. Tutuk, yapılan toplantının ardından Dönmez, Özhaseki ve diğer belediye başkanlarıyla bölgede çeşitli incelemelerde bulundu. Afetzedelere geçmiş olsun dileklerini de ileten Tutuk, bu bölgede çalışmalara destek veren Yalova Belediyesi personeliyle de bir araya gelerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.