‘ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE NELER OLUYOR?’ HABER:EMRE CAN KAZMALI

‘ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE NELER OLUYOR?’ HABER:EMRE CAN KAZMALI
Yayınlama: 02.09.2023
A+
A-

BURSA Uludağ Üniversitesinde ‘aile şirketi’ torpili olduğu ve yöneticiler tarafından bazı çalışanlara mobbing uygulandığı iddia ediliyor.

 

KURA 1

‘YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANINDAN EŞE TORPİL’

Uludağ Üniversitesinde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mustafa Bayar’ın eşi Mesude Bayar’ında aynı üniversitede İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına bağlı birimde matbaa işçisi olarak çalıştığı ortaya çıktı. Öte yandan Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Bayar’ın, peyzaj birimlerinde de görev alan Furkan Seçer’in kayınçosu olduğu iddia ediliyor.

 

‘ŞUBE MÜDÜRÜ’NDEN KARDEŞE TORPİL’

7984358d 0ffa 4b78 b72e 2921d50877c5

Gene Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığına bağlı Şube Müdürü olarak görev yapan Yılmaz Konak’ın kardeşi Furkan Konak’ında Üniversite Genel Sekreterliğine bağlı birimde  görevli olduğunu ortaya çıktı. Bunun dışında ise Barış Konakçı, Emine Konakçı’nın da aynı üniversitede görev yaptığı belirtildi.

İşçi pozisyonunda Uludağ Üniversitesi’nde görev alan bazı çalışanların, kurum müdürleri tarafından kendilerine baskı uygulandığını açıklayan işçiler Gazete Akkent’e özel açıklamalarda bulundu.

Kurum içerisinde bulunan çalışan kadrolarını eş, dost, akraba mantığı ile ilerlediğini ve kendilerine mobbing uygulandığını belirten işçiler,’ Uludağ Üniversitesi aile şirketine dönmüş durumdadır. Kura sonucu sözlü sınava katılacak aday matbaa işçisi kadrosundan Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı kadrosuna bağlı matbaa işçisi olarak Daire Başkanının eşi kuradan ve sözlü sınavdan çıktı. Kimi müdürler kayınçosunu, kimisi eşini hatta dayısının oğluna kadar işçi kadrosundan kurumlara yerleştirmişler. Kuraların tamamı artık formalite icabı olmuş haldedir. İşçiler kendilerinden değilse mobing uygulamaya, yıldırmaya ve zorla istifaya kadar baskı yapmaktadırlar. İçimizden bazı arkadaşlarımızın çalıştıkları yerleri değiştirmeye ve farklı yerlere kaydırmaya başladılar. Güzel ve iyi pozisyonlara ise akraba yâda kendilerine yakın olan isimleri, masa başı görev vererek ödüllendiriyorlar. Bizler hakkımızla çalışan işçileriz. Kendi eşlerini, akrabalarını iyi görevlerde çalıştırabilmek adına bizlerin hakkına giriyorlar. Bu mudur adalet? İlgili kurumların ve kişileri göreve davet ediyoruz.’ diye konuştular.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.