VALİ KAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

VALİ KAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

Göreve geldiği ilk günden beri dur durak bilmeyen Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Orta Burun Göleti etrafında 8 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yalova’nın doğasına hayran kaldığını belirten Kaya, kentin turizm alanında tanıtımı için çalışacağını söyledi.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, doğa yürüyüşü yapmak üzere Çınarcık ilçesine bağlı Güllük Köyü’ne geldi. Vali Dr. Hülya Kaya’ya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Alğan ve diğer yetkililer eşlik etti. Yalova’nın doğasına hayran kalan Vali Kaya, programla ilgili açıklama yaparak, Yalova’nın en güzel yanlarından birini bugün yaptıkları yürüyüşle keşfettiklerini ifade etti.

Yalova’nın köylerinin inanılmaz güzelliklere sahip olduğunu aktaran Kaya,’ Yürüyüş parkuru belki Türkiye’nin en güzel yürüyüş parkurlarından birisi. Gölün etrafından dolaştık. Yaklaşık 8 kilometre kadar yürüdük ama tüm ailelerin rahatlıkla yürüyebileceği zorlukta, inanılmaz güzel, etrafımızda kuş sesleri eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yalova hakikaten henüz keşfedilmemiş bir cennet. İstanbul’un hemen yanı başında ama bu güzellikleri hala İstanbullular da Türkiye’miz de keşfedememiş. Biz bunları açığa çıkarmak istiyoruz. Bugün yürüdüğümüz parkur için ek düzenlemeler yapacağız. Yalova’nın bir turizm cenneti haline gelebilmesi için yapacağımız bazı ek yatırımlar var. Onları gerçekleştireceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.