VALİ KAYA ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLEDİ

VALİ KAYA ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLEDİ
Yayınlama: 15.09.2023
A+
A-

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, öğrencilerin güvenliğini için okul servisi kontrellerine devam eden İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerine katıldı.  Yusuf Ziya İlkokulu’nda gerçekleştirilen denetimlerde İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm de hazır bulundu. Okul servislerini tek tek gezen Vali Kaya, servis şoförlerinde de çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Denetimlerle ilgili konuşan Vali Kaya, “Bu sene okul servis araçlarını ve okul güvenliğini bir kat daha özenle ve dikkatle sürdürmek istiyoruz. Evlatlarımız bizim önceliğimiz, onların güvenli bir ortamda eğitim görmeleri ve ailelerine onları güvenli bir şekilde ulaştırdığımızda görevimizi yapmış oluyoruz. Bütün emniyet ve jandarma ekibimiz sahada, toplamda 250 servis aracımız var. Bugün de gördüğünüz gibi servis araçlarımızın her birisi, her bir yönden denetleniyor. Rehberlik yapan hanımefendi arkadaşlarımız var; şoförlerimiz görevlerinin bilincinde ve bu yapmış olduğumuz denetimlerde amacımız asla ceza kesmek değil; rehberlik yapmak. Ben şuna inanıyorum; Yalova’daki bütün şoför arkadaşlarımız, muavin hanımefendiler bu görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar. Amacımız; hizmeti bir üst seviyeye taşımak. Evlatlarımızın rahat edebileceği, mutlu olabileceği bir ortamda ailelerine teslim etmek” dedi.

Ailelere de seslenen Vali Kaya, “Çalışan ailelerimiz var, zaman zaman gelemiyor, çocuğunu teslim alamıyor ama en azından kendi aralarında bir işbirliğine gidebilirler. Çünkü biz evlatlarımızı sokağa bırakmak istemiyoruz. Yani evine vardığı zaman emin ellere teslim etmek istiyoruz. Bu konuda komşularıyla beraber belki işbirliğine gidebilirler. Buradaki şoför arkadaşımızın da söylediği gibi biz evine vardığında, çocuğumuzu teslim ettiğimizde görevimizi tamamladığımızı bilmek istiyoruz. Geçen senelerde bazı talihsiz kazalar yaşandı. Bu kazaların da yaşanmaması adına biz sokak ortasında, sokağın başında, orada, burada çocuğu bırakıp dönüp de devam etmek istemiyoruz. Çocukları ebeveynlerine ya da yakınlarına teslim etmek istiyoruz. Bu konuda da velilerimizden anlayış bekliyoruz. Ben bu denetimlerin çok etkili olacağını düşünüyorum. Çünkü yapmış olduğumuz çalışmalarda onu gösteriyor ki her bir denetimde bakıyoruz ki eksiklikten daha da azalmış, daha da minimize olmuş. Tabii okul idarecilerimiz de bu konuda çok duyarlılar. Her okul idarecimiz servislerle birebir görüşüyorlar. Hem fiyat noktasında hem de konfor noktasında bu görüşme olumlu neticeleniyor. Ben okul idarecilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, servis şoförlerimize bu alanda emek veren çok kıymetli emniyet mensuplarımıza, jandarma mensuplarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.