VALİ KAYA:’KEŞFEDİLMEMİŞ YERLERİ ÖN PLANA ÇIKARTACAĞIZ’.

VALİ KAYA:’KEŞFEDİLMEMİŞ YERLERİ ÖN PLANA ÇIKARTACAĞIZ’.
Yayınlama: 06.01.2024
A+
A-

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, ilin turizm potansiyelini değerlendirmek için çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Vali Kaya, “Yalova aslında bir cevher ve bu cevheri çok da ön plana çıkartmamışız şimdiye kadar. Yapacağımız çalışmalarla inşallah bundan sonraki süreçte ilimizin turizm noktasındaki o keşfedilmemiş noktalarını da ön plana çıkartacağız” dedi.

Vali Kaya, Yalova’nın tarihi, doğal zenginlikler, gastronomisi ile diğer illere fark atabilecek bir yer olduğunu belirtti. Yalova’nın görüneninin dışında görünmeyen tarafından da çok fazla güzellikler barındırdığını söyleyen Vali Kaya, “Marmara’nın ortasında adete bir vahayı andıran Yalova bu yeşilliği ile de metropollerde yaşayan insanlardan büyük bir ilgi görüyor. Bunun yanısıra çok sakin ve insana huzur veren bir yapıya da sahip. Daha da önemlisi burada kültür seviyesi oldukça yüksek, medeni bir insan kitlesi yaşıyor” diye konuştu.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova’da suç oranının yok denecek kadar az olduğunu, gecenin her saatinde bu ilde sokağa çıkıp güven içerisinde yürüyüş yapabileceğini ifade etti. Yalova’da yönetim bazında da bir uyum olduğunu vurgulayan Vali Kaya, “Ben bütün bu özellikler bir araya geldiğinde Yalova’da çok güzel işlerin yapılabileceğine inanıyorum” dedi.

Vali Kaya, Yalova’nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için ilgili kurumlarla işbirliği içinde olacaklarını, projeler geliştireceklerini ve tanıtım faaliyetleri yapacaklarını kaydetti

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.