YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE TAM DESTEK

YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE TAM DESTEK
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

 

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde gerçekleşen can ve mal kayıplarına neden olan büyük deprem sonrası Yalova Belediyesi, tüm imkanlarını afetzedeler için seferber etti. Yalova Belediyesi bir yandan afet bölgesinde çalışma yürütürken bir yandan da Yalova’ya yerleşen depremzedeler için etkin çalışma yürütüyor.

 

 

Türkiye’nin en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından depremzedeler için çalışmalar ülke genelinde tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’ni yaşayan Yalova gerek kurtarma faaliyetlerinde gerekse burada ağırlanan depremzedeler için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Yalova Belediyesi Tüm İmkanlarıyla Sahada

Yalova Belediyesi, yaşanan deprem felaketinin ardından Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un direktifleriyle birçok çalışma içerisinde yer alıyor. Felaketin ardından arama ve kurtarma faaliyetleri için bölgeye ekip gönderen Yalova Belediyesi, depremzedeler için Yardım Toplama Merkezi oluşturarak, onlarca tır gıda ve ihtiyaç malzemesini bölgeye ulaştırdı, ulaştırmaya da devam ediyor. Kamu ve özel sektörle birlikte 42 vincin bölgeye gönderilmesinde de etkili olan Yalova Belediyesi, bünyesinde bulunan Yalova Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (YASMEK) ile depremzedeler için kışlık eşya üretimi yapıyor. Tutuk’un talimatlarıyla Yalova Belediyesi, deprem bölgesinden gelen misafirler için Sosyal Marketi de hizmete açtı. Yalova’ya yerleşen depremzedeler, tüm ihtiyaçlarının buradan karşılayabiliyor.

Tutuk, “Hemşehrilerime Kalpten Teşekkür Ediyorum”

Çalışmaların içerisinde yer alan belediye personeline, sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşlara teşekkür eden Tutuk, “Yaralarımızı birlikte saracağımıza olan inançlarıyla bu dayanışmaya destek veren tüm hemşehrilerime kalpten teşekkür ediyorum. Yalova Belediyesi ve bu acıyı bilenler olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Depremzedelerle Bir Araya Gelen Tutuk, “Yanınızdayız”

Yalova, deprem bölgesinden buraya gelen afetzedeleri de ağırlamaya başladı. Toplam 4 bin 382 kişilik kapasitesi bulunan Yalova KYK Yurtlarına şu ana kadar 98 depremzedenin yerleştirildiği öğrenildi. Deprem bölgesinden Yalova’ya gelen ve Dilşad Hatun Kız Yurdu’na yerleştirilen depremzedelerle bir araya gelen Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, depremzede vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve el birliğiyle bu felaketin üstesinden gelineceğini vurguladı. Tutuk, “Geçici süreliğine sizleri burada misafir edeceğiz. Tüm ihtiyaçlarınız karşılanacak. Bizler bu acıyı daha önce yaşadık. Sizleri en iyi biz anlıyoruz. Devlet-millet el birliğiyle bunun da üstesinden geleceğiz” dedi.

Yalova Belediyesi’nden Depremzede Çocuklar İçin Oyun Odası

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, KYK yurdunda çocukların oyun oynayabilecekleri bir oda hazırlanması talimatı verdi. Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan oda, deprem bölgesinden Yalova’ya gelen afetzede ailelerin çocuklarının kullanımına açıldı.

Depremzede Çocuklara Tutuk Çiftinden Doğum Günü Sürprizi

Öte yandan depreme Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yakalanan ve evleri büyük hasar aldığı için Yalova’da KYK yurduna yerleştirilen depremzede kardeşler Arden ve Etka’ya Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, doğum günü sürprizi yaptı. Ayşe ve Aydın Apak çiftinin çocukları 3 yaşındaki Arden ve 5 yaşındaki Etka’nın yanı sıra yurtta misafir edilen depremzede çocuklarla bir araya gelen Tutuk çifti, çocuklara burada çeşitli hediyeler verdi.

Tutuk Yurt ile İlgili Bilgi Aldı

Tutuk, çocuklarla vakit geçirmesinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ile birlikte depremzedelerin vakit geçirecekleri yurt yemekhanesi ve kantini ile hayırseverlerden temin edilen ürünlerin yer aldığı odaları da gezerek Müdür Kılıç tarafından bilgilendirildi.

Afetzede vatandaşlar da Tutuk’a teşekkürlerini ifade ederek, kendileriyle yakından ilgilenildiğini belirttiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.