YALOVALILAR BULUŞUYOR

YALOVALILAR BULUŞUYOR
Yayınlama: 09.05.2023
A+
A-

 

Kısa adı YALOVAM olan Yalovalılar Derneği, her yıl düzenlediği “Yalova Buluşması” programı ile bir kez daha Yalovalıları bir araya getiriyor. Altıova’dan Armutlu’ya kadar Yalova’nın cemiyet hayatında yer alan davetlilerin katılacağı program 10 Mayıs Çarşamba akşamı saat 19.30’da Altan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Program hakkında konuşan YALOVAM Derneği Başkanı Kenan Baş, “vizyonumuz bu şehirde yaşayan herkesin, “ben Yalovalıyım” diyerek güçlü bir bilinçle kendini bu kente ait hissettiği bir ortak paydada buluşmasıdır.” dedi. Baş ayrıca; “kentlilerin kentlerine sahip çıkmaları, kentin yönetimine katılmaları için çıkış yolu kentlilik bilincidir. Ancak bu şekilde kentlilik kültürü ve kentsel aidiyet geliştirilebilir.” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

YALOVAM Derneği tarafından organize edilen programa başta Yalova Valisi ve Milletvekilleri başta olmak üzere, belediye başkanları, siyasi partilerin ve meslek örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra Yalova’nın önde gelen birçok isminin de katılması bekleniyor.

 

YALOVAM Derneği Başkanı Kenan Baş, “Altınova’dan Armutlu’ya kadar Yalova ili sınırları içinde yaşayan her vatandaşlarımızı “ben Yalovalıyım” demeye özendirmek ve “Yalovalıyım” demelerini kolaylaştırmak; yaşadığı toprağın geçmişini, bugününü, geleceğini sahiplenmek; Yalova ile ilgili her olay veya konu karşısında söylenecek sözünün ve eyleminin olması gerektiğinin bilincine varılmasına yardımcı ve aracı olmak için çalışıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.