‘YALOVA’NIN KIZIYIM, BU YARIŞA BAŞ KOYDUK’

‘YALOVA’NIN KIZIYIM, BU YARIŞA BAŞ KOYDUK’
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

İYİ Parti’de daha önce de milletvekili adayı olan Elif Akyol Tosun, 28. dönem için adaylığını açıkladı. Tosun, “Yalova aşığıyız, Yalova’ya hizmet için varız” diye konuştu.

2018 seçimlerinde İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı olan, ardından da partide çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Elif Akyol Tosun, 28. dönem TBMM milletvekilliği başvurusunu parti genel merkezinde gerçekleştirdi.

YALOVA’NIN KIZIYIM

Başvurusunun ardından Yalova İl Binası’nda bir basın toplantısı düzenleyen Elif Akyol Tosun’u çok sayıda partili ve seveni yalnız bırakmadı. İl Başkanı Osman Kendir, Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Tokay ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan Milletvekili Aday Adayı Elif Akyol Tosun, “Gene bir seçim arifesindeyiz. Arkadaşlarımızın teveccühü doğrultusunda bu doğduğumuz şehirde sahadayız diyoruz, göreve talibiz diyoruz. Genel merkezde başvurumuzu yaptık. 83 Yalova doğumlu, Yalova’nın kızıyım. Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdim. Ben devlet imkanlarıyla okudum. Devlet imkanlarıyla diş hekimi oldum. Aynı imkanların bütün kız çocuklarına verilmesi için bu yarışa baş koyduk. Yalova aşığıyız, Yalova’ya hizmet için varız. Bu şehirden bir gün Ankara’ya gittiğimizde bu şehrin evladı olarak orada olmaya gönül verdik” diye konuştu.

BİZİM HAREKETİMİZ 7 YIL ÖNCE BAŞLADI

İl Başkanı Osman Kendir de Aday Adayı Elif Akyol Tosun’a ‘hayırlı olsun’ dileklerini sunarak şunları kaydetti:

“Bizim hareketimiz 7 yıl önce başladı, 5 yıl önce de vücut buldu. İYİ Parti, bir itirazdan doğan bir parti. Ortada aman reis, tamam reis var. İki tane reis birbirini buldular, biz de bu düzeni bozarız. Millete umut olmak için yola çıktık. Genel başkanımız yaklaşık 3 yıldır Türkiye’yi iki kere gezdi. Yalova’ya da iki kere geldi. İnsanları, dertlerini dinledi. O dertlerini de meclis kürsüsünden aktarmaya çalıştı. İktidarın o ne isterse söylettiği dönem bitti. Nasıl bir muhalefet olmalı bunun güzel örneklerini sundu. Bize düşen görev ona layık olmak, onun gibi çalışmak. Şimdi de iktidar olmak istiyoruz. Genel başkanımızı Başbakan yapmak istiyoruz. Yalova’da iktidarın elinde ne varsa onu almak istiyoruz.”

Kendir ve partililer daha sonra Elif Akyol Tosun’a başarılar diledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.