YENİ KATILAN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLERİZ!

YENİ KATILAN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLERİZ!
Yayınlama: 20.08.2023
A+
A-

 

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, Yalova Üniversitesi adeta öğrencilerin ilk tercihi oldu. Üniversiteye yapılan yerleştirmelerde kontenjanların büyük bir bölümünde kontenjanların tamamından fazlası doldu. Bu yıl Yalova Üniversitesine yerleşen öğrenci sayısı 3918 olurken genel kontenjanların doluluk oranı %102 oldu.

 

Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve tüm Meslek Yüksekokullarında yerleşen öğrenci sayısı kontenjanın tamamını aştı.

 

Lisans düzeyinde 1730 kontenjan bulunurken, yerleşen öğrenci sayısı 1750, Önlisans düzeyinde ise 2110 kontenjan bulunurken yerleşen öğrenci sayısı 2168 oldu.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Öğrencilerin bize olan güveni bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Yüksek nitelikli eğitim ve geniş program yelpazemiz ile öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmaya hazırız. Yeni öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve onlarla birlikte başarılarla dolu bir akademik yolculuğa çıkmayı dört gözle bekliyoruz.Yalova Üniversitesi, öğrencilere sunduğu geniş program seçenekleri, nitelikli öğretim kadrosu ve modern kampüs olanakları ile geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor. Yalova Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere başarılar diliyoruz.’ İfadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.