YEŞİLOVA SPOR, DEPREMZEDELERİ UNUTMADI

YEŞİLOVA SPOR, DEPREMZEDELERİ UNUTMADI
Yayınlama: 11.02.2023
A+
A-

YALOVA Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç ve yönetimi, deprem bölgelerinden Adana, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’a giderek, depremzedelere yardımcı oldular.

Böyle bir afetin tekrar yaşanmamasını temenni ettiklerini söyleyen Yalova Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç,’ Biz bu acıyı 1999 Marmara depreminde yaşadık. Kahramanmaraş ve çevre illerde olan deprem hepimizi üzdü, kahretti. Adana’da tanıştığımız Mustafa Bingöl bizlere yardımcı oldu. Bölgede bizlere aracını vererek yardımcı oldu. Burada topladığımız yardımları depremzede vatandaşlarımıza dağıttık. Allah bizlere böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın.’ dedi.

‘ŞİMDİ BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR’

Kilis’ten Yalova’lı Yusuf’u alarak Adana üzerinden Yalova’ya gönderdiklerini de belirten Oruç,’ Enkaz altından kurtarılan ve Yalova’ya gitmek isteyen tüm vatandaşlarımıza yardımcı olduk. Yusuf kardeşimizde bunlardan birisiydi. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır.’ dedi.

‘TÜM ÜLKE BİRLİĞİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ’

Erkek ve kız çocuklar için 3 bin çift ayakkabı, 5 bin adet bere ve 20 bin kışlık çorap ile 3 bin adet atkı temin ettiklerini belirten Oruç,’ Biz Yeşilova Spor Kulübü ailesi olarak depremzedelerimiz için elimizden gelen katkıyı sağladık, sağlamaya da devam edeceğiz. Erkek ve kız çocuklarımız için 3 bin çift ayakkabı, 5 bin adet bere, 20 bin kışlık çorap, 3 bin adet atkı, 2 bin adet içlik, bin adet kazak, 750 adet battaniye temini gerçekleştirdik. Depremde en önemli ihtiyaç olan suyu 20 bin palet ve 2 palet süt ile temin ettik. Depremin merkez bölgelerinde yardımın olduğunu gördük. Bizlerde biraz daha kırsal bölgelere, gidilmeyen yerlere gittik. Tüm ülke birlik ve beraberliğini bir kez daha göstermiştir.’ dedi.

‘DEVLET VE MİLLET ELELE’

Yıkımın çok büyük olduğunu, devlet ve milletle beraber olduklarını belirten Kulüp Başkanı Oruç,’ Devletimiz gerekeni her zaman yapmıştır. Bizlerde milletçe, devletimize destek olduk, olacağız. Çok ağır yıkımı hep beraber yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.’ dedi.

Yalova Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç, ‘deprem bölgesinde ve yardım noktasında kendilerine destek olan Ahmet Çavuş ‘un yeğeni, Mustafa Çavuş’un abisi Avukat Deniz Çavuş’a, Diyarbakır’da kendilerini misafir eden ve malzeme temini noktasında yardımcı olan vatandaşlara teşekkür ederim.’ diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.