YTSO’DAN İŞLETMELERE BÜYÜME DESTEĞİ!

YTSO’DAN İŞLETMELERE BÜYÜME DESTEĞİ!
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

YTSO, bölgedeki işletmelerin sürdürülebilir büyüme ve gelişimini desteklemek amacıyla önemli bir adım atmaya hazırlanıyor..

..”Aile Şirketleri ve Kooperatiflerde Kurumsallaşma-Sürdürülebilirlik başlıklı projemizi başlatıyoruz. Proje, bölgede faaliyet gösteren aile şirketlerinin ve üretici kooperatiflerinin mevcut durumlarını tespit etmeyi, karşılaştıkları zorlukları ve ihtiyaçları analiz etmeyi amaçlıyor.”

  • ”İşletmelerimizi daha güçlü, sürdürülebilir ve rekabetçi hale getirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın sağladığı 200.000 TL’lik hibe desteği ile bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

”Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgedeki işletmelerin gelişimine ve kalkınmasına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aile şirketleri ve üretici kooperatiflerini destekleyerek, bölge ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, bölgedeki işletmelerin sürdürülebilir büyüme ve gelişimini desteklemek amacıyla önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sunulan “Kurumsallaşma Teknik Destek Programı” kapsamında, üyeler için yepyeni bir fırsat sunulacak.

‘KENDİ PROJEMİZİ BAŞLATACAĞIZ’

Proje ile ilgili açıklama yapan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, “Daha önce dijitalleşme, yeşil enerji ve kurumsallaşma gibi konularda başarıyla gerçekleştirdiğimiz projelerle, bölgesel işletmelerin gelişimine katkı sağladık. Şimdi ise aile şirketlerinin ve üretici kooperatiflerinin kurumsal düzeylerini artırmayı ve sürdürülebilirliklerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, Aile Şirketleri ve Kooperatiflerde Kurumsallaşma – Sürdürülebilirlik başlıklı projemizi başlatıyoruz. Proje, bölgede faaliyet gösteren aile şirketlerinin ve üretici kooperatiflerinin mevcut durumlarını tespit etmeyi, karşılaştıkları zorlukları ve ihtiyaçları analiz etmeyi amaçlıyor. Bu önemli adımların ardından çözüm odaklı danışmanlık hizmetleri sunulacak, kapasite artırıcı eğitimler düzenlenecek ve işletmelerin geleceğe yönelik eylem planları, yol haritaları ve strateji belgeleri hazırlanacak” dedi.

‘REKABET GÜCÜ ARTACAK’

Demiryürek, sözlerini şöyle tamamladı: “Projemiz en az 10 aile şirketi veya üretici kooperatifini içerecek şekilde tasarlandı. Bu işletmelerin kurumsallaşma süreçlerini desteklemek ve sürdürülebilirliklerini sağlamlaştırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecek. Projenin amacı, işletmelerimizin rekabet güçlerini artırmak, daha etkin bir kurumsal yapı oluşturmak ve uzun vadeli başarılarını teminat altına almak. İşletmelerimizi daha güçlü, sürdürülebilir ve rekabetçi hale getirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın sağladığı 200.000 TL’lik hibe desteği ile bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgedeki işletmelerin gelişimine ve kalkınmasına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aile şirketleri ve üretici kooperatiflerini destekleyerek, bölge ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.