TUTUK:’BAŞARISIZLIĞI KABUL ETMEYEN BİR YAPIM VAR’

TUTUK:’BAŞARISIZLIĞI KABUL ETMEYEN BİR YAPIM VAR’
Yayınlama: 11.06.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Güney Çevre Yolu Projesi’nin çizimlerinin tamamlandığını ihale sürecinin beklendiğini söyledi. Tutuk, bu projenin gerçekleşmesi ile birlikte şehir içi trafiğin de yüzde 50 oranında rahatlayacağını ifade etti

 

Yalova’da şehir içi trafiğin rahatlatılması anlamında çok büyük bir önemi olan Güney Çevre Yolu Projesi ile ilgili olarak Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk önemli açıklamalarda bulundu.Tutuk bu yolun geçeceği güzergahta Yalova Belediyesi olarak tüm kamulaştırmaları tamamladıklarını dile getirdi. Güzergahta Hacımehmet Ovasını havadan geçecek 450 metrelik bir viyadüğün de yer aldığını dile getiren Tutuk,  “Ulaşımla ilgili önemsediğimiz projelerden birisi de Güney Çevre Yolu Projesi. Biz göreve geldiğimizde Güney Çevre Yolu çizilmişti. Ama üst kamulaştırma çalışmaları yapılmamıştı. Kadıköy çalışmaları kendi alanındaki çalışmaları tamamlamış, ama Yalova Belediyesi çalışmaları tamamlamamıştı. Göreve gelir gelmez biz bu çalışmayı tamamlayarak koridoru açtık. Yani şu anda Çınarcık ilçesinden gelen çevre yolu, Kadıköy üzerinden devam ediyor. Hacımehmet Ovasını havadan viyadükle geçeceğiz. Burada 450 metrelik bir viyadük yapılacak. Tahminen Karatepe Caminin 2 parsel yanına kadar gelecek ve oradan da Bursa yoluna inecek. Toplamda 6 kilometre yol olacak. Armutlu, Çınarcık ve Termal’den gelen araçlar hiç şehir içerisine girmeden bu yoldan direkt olarak Bursa yoluna bağlanacaklar. Bu bizim şehiriçi trafiğinin yüzde 50 rahatlaması anlamına da gelecek. Projesi çizildi sadece ihalesi kaldı. Bu ihaleyi yaz aylarında yaptırmak için milletvekilleri ve il başkanımızla birlikte de bakanlıkla sıkı bir diyalog halindeyiz.

“Başarısızlığı kabul etmeyen bir yapım var”
Belediyecilik anlayışında yapılan işin en iyisini yapmak gibi bir yapısının olduğunu da dile getiren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Benim belediyecilikte başarısızlığı kabul etmeyen bir yapım var. Başarı için mücadele etmek de başarıdır. Bir şeyler olmayabilir, daha da iyi olabilir. Ama insanlar sizin mücadelenizi görmek zorundalar. Biz bir şeyi yaptığımızda bunun yaptığımızın en iyi olması için gayret gösteririz. Asfalt yapıyorsak en iyisi, çocuk festivali, gençlik festivali yapıyorsak en iyisi, bende idare ederiz tarzı bir yapı yok. Ya en iyisi olacak, ya da hiç yapmayacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.